آموزش هابازاریابی ابنترنتی

راهکارهای مناسب  برای افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

سایت خود را پر سرعت کنید

همان‌طور که می‌دانید سرعت بارگذاری وردپرس نقش بسیار مهمی در سئوی سایت دارد و می‌توانیم با استفاده از چند ترفند ساده، عملکرد و سرعت بالای بارگذاری وردپرس را بسیار بهتر از حالت قبلی خود کنیم. در این راستا مقاله کاملی را برای شما آماده کرده‌ایم تا با مطالعه‌ی آن، شیوه‌های حساس و نوین افزایش سرعت بارگذاری وردپرس را فرا گرفته و فروش و بازدید صفحات سایت خود را با تحول عظیمی روبرو سازید. این روش‌ها قابل استفاده برای تمام نسخه‌های وردپرس هستند و تیم ما با به اشتراک گذاری این روش‌ها، سعی در یاری شما برای طی کردن قدم‌های مهم بهبود سئوی سایت خواهد داشت.

چگونه باید سرعت بارگذاری وردپرس خود را افزایش دهیم؟

سایت list25: برای شروع ما از وبسایتی شروع می‌کنیم که در آن محتواهای تصویری و ویدیویی بسیاری قرار گرفته است و مطمئنا می‌دانید که برای چنین سایت‌هایی سرعت بارگذاری وردپرس بسیار اهمیت دارد و باید همزمان بتواند درخواست چندین کاربر را دریافت کرده و در مدت زمان کمی به آن‌ها پاسخ دهد. ما در این مطلب بهینه‌سازی‌های خوبی ر روی سرعت آن انجام می‌دهیم و سعی داریم که سرعت بارگذاری صفحات آن که هم‌اکنون ۲.۲۱ ثانیه است را کاهش دهیم.

در طی این فرایند ما زمان پاسخ‌دهی سرور را بهبود خواهیم داد و سعی می‌کنیم که تعداد درخواست‌ها را که به‌واسطه سرعت پایین آن تحت تاثیر عوامل منفی قرار گرفته بود را بهبود بخشیم و در نهایت زمان کلی بارگذاری وردپرس را کاهش دهیم. با کنار گذاشتن عواملی همچون سرعت اینترنت کاربر، بخش مهمی از کار به سرعت بارگذاری وردپرس بستگی دارد و باید بتوانیم تکنیک‌هایی را به‌کار برده و هزینه‌های موجود را کاهش دهیم. ما در نهایت می‌توانیم ببینیم که تنها با همین ترفندهای ساده، سرعت سایت  به ۱.۰۸ ثانیه تغییر پیدا خواهد کرد.

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس
چگونه سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهیم

تاثیر هاست بر بارگذاری وردپرس

زمانی که سایت راه‌اندازی می‌شود، ما با استفاده از یک هاست معمولی می‌توانیم پاسخ‌گویی مناسبی نسبت به بازدیدها و درخواست‌های سرور داشته باشیم. اما همزمان با مشهور شدن سایت، این روند شکسته خواهد شد و حتما باید از هاست وردپرس مناسب‌تری استفاده کنیم تا جوابگوی درخواست‌های سنگین‌تر باشد. گزینه‌های مدیریتی وردپرس حتما باید برای وبسایت موردنظر تامین باشد و مدیر سایت بتواند از اختیارات لازم برای مدیریت بهتر سایت برخوردار باشد. سایت میهن وردپرس هم‌اکنون به پیشرفت بزرگی در این زمینه دست پیدا کرده است و وبسایت‌های معمولی نمی‌توانند میزبان درخواست‌های این سایت باشند. به‌همین دلیل یک سرور اختصاصی برای این سایت تهیه شده است و درخواست‌ها به‌صورت حرفه‌ای تامین شده و این هاست می‌تواند پاسخگوی مناسبی به بیش از ده هزار بازدید کننده باشد.

بریم به این مطلب
چگونه یک درگاه پرداخت اینترنتی تهیه کنیم؟

در نهایت سایت list25 که در قسمت قبل آن را معرفی کردیم، افزایش سرعت قابل قبولی پیدا کرده است و می‌بینیم که سرعت بارگذاری وردپرس آن  از ۴۴۲ میلی ثانیه به ۱۷۲ میلی ثانیه رسیده است. این روند نشان از بهبود ۳۵۶ درصدی است و نشان می‌دهد که راهکارهای سایت کاملا جوابگو بوده است. شما از هرگونه سیستم‌عامل خاصی که استفاده کرده باشید، می‌توانید از بوسترهای مختلف سایت استفاده کرده و بهینه‌سازی‌های زیادی را روی این سیستم‌عامل همچون وردپرس انجام دهید. با این بوسترها سرور شما بهینه‌سازی خواهد شد و می‌توانید عملکرد و سرعت بهتری را در فرایندهای مختلف داشته باشد.

تاثیر افزونه‌های کش در بارگذاری وردپرس

حال که ما سرعت وردپرس را افزایش دادیم، نوبت به این می‌رسد که روند ذخیره‌سازی در سایت را هم بهبود بخشیم. ابتدا بهتر است که با فرایند کلی کار آشنا شویم. می‌دانیم که هنگام ورود یک بازدید کننده به صفحه وردپرس شما، درخواستی در قالب PHP به اطلاعات ذخیره شده در داده‌ی MySQL فرستاده می‌شود و سایت وظیفه دارد که این درخواست را ابتدا بررسی کرده است و صفحه‌ی مورد درخواست کاربر را به وی نشان دهد. در این حالت می‌توانیم با یک بهینه‌سازی جالب، این کار را با سرعت بیشتری انجام دهیم و کاری کنیم که کاربر مشاهده‌ی صفحه‌ی موردنظر خود را در کمترین مدت زمان لازم انجام دهد.

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس
افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

برای این منظور می‌توانیم از سایت‌هایی همچون SuperCasher استفاده کنیم که پلاگین خوبی را برای سایت نمونه ما یعنی list25 فراهم می‌کند. در این وبسایت می‌توانید از گزینه‌های ذخیره‌سازی متنوع استفاده کنید که به‌صورت پیشرفته اضافه شده‌اند و امکان بهره بردن از لاک هم فراهم شده است. اگر به چنین سایت‌هایی دسترسی ندارید، می‌توانید از روش‌های جایگزین آن برای وردپرس یعنی W3 Total Cashe و WP Super Cashe استفاده کرده و کش خود را راه‌اندازی کنید. گفتنی است که در میهن وردپرس از wp rocket استفاده می‌شود.

بریم به این مطلب
قالب رایگان Puca فروشگاه حرفه ای وردپرس

تاثیرCDN در بارگذاری وردپرس

شبکه‌های تحویل محتوا همچون maxcdn که برای سایت list25 در نظر گرفته شده است، کمک می‌کند که سرعت وب سایت وبارگذاری وردپرس بالا رفته و دریافت خدمات تمامی CSS ها برای وبسایت فراهم شود. این سرویس‌ها معمولا می‌توانند تصاویری را با کدهای مختلف از محتوای کلی شبکه دریافت کرده و در اختیار سرور قرار دهند. اگر مایل به دریافت چنین سرویسی نیستید، می‌توانید از روش‌های جایگزین همچون Cloudflare هم استفاده کنید.

تاثیر ترکیب فایل ها برای کاهش درخواست HTTP در بارگذاری وردپرس

یکی از عواملی که می‌تواند باعش کاهش سرعت وبسایت و بارگذاری وردپرس شود، اضافه شدن افزونه‌ها هستند. این افزونه‌ها معمولا کدهای جدید جاوا اسکریپت و CSS اضافه می‌کنند و می‌توانند باعث ایجاد شدن بارهای دستوری بیشتر شوند. برای رفع چنین مشکلی ما سعی می‌کنیم که تمام کدهای جدید را در قالب یک فایل فشرده قرار داده و میزان درخواست‌ها را کاهش دهیم. همین موارد سبب می‌شود که دیگر نیازی به رفتن به بخش‌های مختلف سایت برای درخواست‌های کوچک نباشد.

این کدها روی CDN ذخیره سازی می‌شوند و آمار هم نشان می‌دهد که درخواست‌ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. دلیل این امر هم بارگزاری چندین فایل JS از بین می‌رود و کارها نظم بهتری در ادامه خواهند داشت.

استفاده از یک تصویر ترکیبی 

استفاده از جداکننده تصویر کاربرد زیادی در بارگذاری وردپرس دارد و تیم ما هم تمام آیکون‌های شبکه اجتماعی را در یک تصویر ادغام می‌کند.

می‌توان از کدهای CSS برای نمایش جداگانه یک آیکون استفاده کرد.

بریم به این مطلب
۹ مورد از افزونه های افزایش سرعت سایت

۱. تصویر را مانند پس زمینه تصویر بارگذاری می‌کنیم

۲. طول و عرض را به‌دقت تنظیم کرده و با توجه به آیکون قرار می‌دهیم.

۳. موقعیت پس زمینه را به‌دقت تعیین کرده و آن‌ها را برای آیکون‌های ضروری سایت تعیین می‌کنیم.

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس
افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

برای مثال می‌توانیم برای بارگزاری آیکون‌های شبکه اجتماعی مختلف از این کد استفاده کرد:

li.widget_social_icons ul li { float: left; width: 36px; height: 36px; margin: 0 10px 10px 0; padding: 0; background: url(../images/sprite.png) no-repeat; }

li.widget_social_icons ul li.twitter { background-position: 0 -50px; }

li.widget_social_icons ul li.facebook { background-position: -36px -50px; }

li.widget_social_icons ul li.pinterest { background-position: -72px -50px; }

li.widget_social_icons ul li.google { background-position: -108px -50px; }

li.widget_social_icons ul li.rss { background-position: -144px -50px; }

li.widget_social_icons ul li.youtube { background-position: -180px -50px; }

 

برای اینکه دقیقا به هدف خود برسیم، می‌توانیم از طول و عرض دقیق استفاده کنیم و خروجی را با کیفیت بهتری ارائه دهیم. به‌همین ترتیب از همین خط می‌توانیم برای فایل تصویری استفاده کرده و درخواست دیگر را برای CDN ارجاع دهیم. این روند ذخیره‌سازی را در سایت وردپرس ساده‌تر می‌کند و تنها می‌توانیم از یک تصویر واحد در برابر آیکون‌های مختلف اجتماعی استفاده کنیم.

 کوچکتر کردن CSS ها 

ما می‌توانیم به‌منظورافزایش سرعت بارگذاری وردپرس از کوچک سازی و برداشتن فضاهای اضافه استفاده کنیم.. برای همین منظور از SCSS برای سایت list25 استفاده شده است و می‌توانیم ساختار فایل CSS را توسعه دهیم.

از CodeKit هم می‌توان برای فراهم کردن فایل‌های SCSS استفاده کرده و امکان حذف فضای خالی بین آن‌ها را فراهم کرد. بدین ترتیب این روند باعث کاهش سایز ۲۸ درصد فایل‌های CSS وردپرس هم خواهد شد.

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

 بهینه سازی تصویر

برای بهینه‌سازی تصاویر می‌توانیم از قالب های موجود در مخزن وردپرس یا محتوایی که بارگذاری شده‌اند، استفاده کنیم.

در زمینه‌ی قالب وردپرس می‌توان گفت که تصاویر فشرده سازی می‌شوند و از CodeKit برای این منظور استفاده می‌شود. این روش سایز نهایی تصاویر را تضمین می‌کند و تا حد ممکن کوچک سازی می‌شوند. بدین منظور تمام نویسندگان سایت برای بهینه‌سازی تصاویر توجیه شده و آموزش‌های لازم به آن‌ها داده می‌شود.افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

استفاده نکردن از اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بصورت جاوا اسکریپت

همان‌طور که می‌دانید اشتراک گذاری برای سایت‌ها، امر بسیار مهمی است که حتما باید به آن توجه کنیم. این روند کار حساسی است و افزونه‌های زیادی هم برای آن ارائه شده‌اند. یک اشتباه بزرگ می‌تواند استفاده از کدهای جاوا اسکریپت باشد. این کدها سرعت سایت را پایین آورده و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای مثال اگر بخواهیم لینک اشتراک گذاری ۴ وبسایت را در سایت استفاده کرده و از جاوا اسکریپت برای این منظور استفاده کنیم، ‌نه تنها در نسخه موبایل شاهد دیر لود شدن آن‌ها خواهیم بود، بلکه زمان بارگذاری هم با یکپارچه سازی آن‌ها، کند خواهد بود. برای حل این مشکل می‌توان از راه حل‌های جایگزین استفاده کرد.

بریم به این مطلب
پارک دامنه روی هاست دایرکت ادمین

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

می‌توانید از چند کد ساده برای این منظور استفاده کنیم و یا از باکس‌هایی که برای اشتراک گذاری ارائه شده‌اند، استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:چگونه قالب وردپرس را بدون ارور نصب کنیم؟

نتیجه

با استفاده از این روش‌ها می‌توانیم سرعت سایت‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهیم. این موضوع کاهش جالبی در دانلود صفحه موردنظر سایت خواهد داشت که توسط ربات گوگل ثبت می‌شود. نرخ Bounce Rate کاهش می‌یابد و سایت ما در مدت کمتر از یک ثانیه بارگذاری خواهد شد. گفتنی است که عوض کردن هاست سرور سایت هم نقش زیادی در این امر دارد.

 

نتیجه گیری نهاییافزایش سرعت بارگذاری وردپرس

بارگذاری وردپرس با سرعت زیاد برای سایت فواید زیادی دارد و می‌تواند بازدیدکننده‌های زیادی را ترغیب کند. یک سایت با محتواهای مختلف، نیاز است که تجربه کاربری مناسبی را برای کاربر داشته باشد و یک لودینگ سریع، یکی از این عوامل مهم است. همیشه سعی کنید که سایت وردپرس خود را توسط ترفندهای مختلف بهبود دهید و با افزایش سرعت آن، گام بلندی را در جهت سئوی سایت وردپرس خود بردارید.

افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

امیدواریم که مقاله آموزشی ارائه شده مفید واقع شده باشد.همچنین با عضویت در کانال تلگرام قالب و افزونه وب برای همه هرروز یک قالب و افزونه فروشی را به رایگان دریافت کنید

 

عضویت در کانال تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن