آموزش فتوشاپبازاریابی ابنترنتی

8 نکته کلیدی و مهم قبل از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

key-points-webforall.ir


باسلام خدمت کاربران سایت “وب برای همه”

دراین مقاله قصد داریم 8 نکته کلیدی و مهم قبل از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را به شما آموزش دهیم

توجه داشته باشید که این نکات بسیار کلیدی هستند و قبل از راه اندازی وب سایت خود حتما این نکات را رعایت کنید.

اگر شما قبل از راه اندازی سایت نکات کلیدی که برای راه اندازی یک وب سایت لازم هست  را به خوبی  مطالعه نکرده باشید و اطلاعات لازم راجب این کار نداشته باشید حتما در ادامه مسیر خود به مشکل برمیخورید.چرا که اگر بصورت منطقی عمل نکنید هزینه زیادی را از دست خواهید داد که حتما این را هم میدانید که زمانی را که صرف این کار کرده اید بیهوده بوده و حتماً می دانید زمان از دست رفته را با هیچ چیز نمی توان جبران کرد، بنابراین مطالعه کنید و آموزش ببینید که از تجربیات دیگران استفاده کنید

1-انتخاب هدف

راه اندازی  یک سایت کار خیلی خوب و جذابی میباشد اما این جذابیت زمانی به بهترین شکل نمایان میشود  که وب سایت تاسیس شده شما تبدیل به یک نام آشنا و معروف شود ومورد توجه کاربران قرار گیرد

قبل از راه اندازی یک  وب سایت و قبل از انتخاب دامنه دامنه مناسب برای سایت  حتماً باید به این نکته توجه کنید که هدف شما از تاسیس و راخ اندازی  این وب سایت چیست؟ قرار است در وب سایت جدید  خود چه چیزی به کاربران خود ارائه دهید؟

و چه میزان آشنایی دارید؟ چه قسری از جامعه کاربران هدف شما هستند و وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند کدامند و این که ایا شما توان رقابت با این وب سایت ها را دارید؟ میخواهید در آینده به چه اهدافی دست پیدا کنید؟ و چه ایده و ترفندی برای سبقت از رقیبان  خود دارید؟
webforall.ir-hadaf

بریم به این مطلب
16راه برای افزایش فالوئر اینستاگرام

2-تحلیل و بررسی رقیبان خود

اگر شما به سوالات مورد اول پاسخ  درستی دهید به مهمترین مبحث این قضیه میرسید یعنی: آیا رقبای خود را آنالیز کرده اید؟ بسیاری از  افراد هستند که وقتی از آنها این سوال پرسیده میشود در جواب  با اعتماد به نفس بالا میگویند بله کاملا اطلاع دارم اما وقتی که ازآنها بیشتر سوال پرسیده میشود و  اطلاعات آنها را به چالش می کشم متوجه میشوم که شوم که آنها دقیقاً منظور آنالیز رقبا را درک نکرده اند.

آنالیز و بررسی رقیبان به این شکل هست  که همه افرادی  که سهمی از بازار شما دارند را یادداشت کنید، حتی آنهای که در این راه موفق بوده انده یا برعکس و آنخایی احتمالاً در آینده سهمی از بازار را اشغال خواهند کرد

بعد از این کار شما  باید کمی سنجیده تر عمل کنید  و از برنامه ریزی و هدف آنها در آینده آگاه  شوید، به این صورت که  بدانید در سرشان چه می گذرد و چه ایده ای برای آینده دارند. بدو شک آنها در این راه جلوتر هستند  و منطقی است با مسائلی رو به رو باشند که شما بعدها به این مسائل رو برو خواهید شد. پس تحقیق کنید.

تلاش  کنید متوجه شوید که هزینه و دخل و خرج  آنها مطلع شوید ؟ به چه صورت برای کسب و کار خود تبلیغات می کنند؟ از چه روش ها بازاریابی استفاده می کنند؟ چند نفرنیرو دارند  و راه ارتباط آنها با مشتریان خود به چه شکل میباشد؟

3- انتخاب کلید واژه های مناسب

حتما با مفهوم سئو آشنا هستید و چیزهایی راجب آن شنیده اید.

بریم به این مطلب
چگونه بهترین کلمات کلیدی در سال 2020 را بیابیم؟!

آیا می دانید که سئو قبل از خرید دامنه و انتخاب اسم سایت شروع میشود؟ بله همینطور هست ، اگر شما اطلاعی در این زمینه ندارید باید به شما عرض کنم که با مفهوم سئو و ارزش آن اشنا نیستیداصلا نگران نباشید .هنوز دیر نشده و میتوانید با کمی مطالعه اطلاعات لازم را بدست آورید.

قبل از راه اندازی سایت باید به نام سایت  و برند خود فکر کنید که آن هم جزئی  از سئو میباشد  که در ادام همین مقاله راجب آن مفصل صحبت کرده ایم.

آیا کلمات کلیدی خود را می شناسید؟ آیا میدانید رقیبان  شما از چه کلمات کلیدی برای کار خود  استفاده کردند؟

پیشنهاد ما این است  یک دفترچه  بردارید و همه کلمات کلیدی مهم راجب کار  خود را در آن  بنویسید، و یک استراتژی برای دستیابی به آن (نسبت به سختی آن کلمه) بنویسید.

 

۴- انتخاب نام برند تجاری خوب و تعیین دامنه مناسب برای آن

حتی اگر شده چندین روز برروی نام دامنه خود فکر کنید، همچنین امتخاب  نام برای برند تجاری خودتان، ، نام دامنه باید کوتاه و مختصر باشد اما باید معنی مناسبی داشته باشد و برای کاربران قابل وکاربران براحتی آن را بخاطر بسپارند !!!

به عنوان مثال به دامنه ما دقت کنید/وب برای همه (webforall.ir)

نام دامنه را خیلی جدی بگیرید و اگر چند هفته هم این موضوع طول کشید عیب نداره چون خیلی مهمه ، تمام اعتبار شما و کار شما  به نام دامنه است.

حتما یک  لوگوی مناسب و مرتبط با کارتون  برای خود در نظر بگیرید…
webforall-reghabat

5-مشخص کردن نوع خدمات و نحوه ارائه دادن ان به کاربران خود

باید این یادتون باشه که مزیت رقابتی شما نسبت به رقیبانتون چیه؟ میخواهید چه چیزی به کاربران ارائه دهید؟ میزا درآمد شما از چه چیزی بدست خواهد آمد؟ و چه مزیتی و امتیازی نسبت به رقبای کاری خود دارید؟ به یاد داشته  باشید اگر کاربر از شما پرسید که شما با فلانی چه تفاوتی دارید؟ باید قادر باشید که  در چند جمله کوتاه بتوانید ان را متقاعد کنید. باید مشتری بفمهد که کار شما چقد ارزش داردو بداند  که نسبت به رقیبان خود کامل تر هستید. به یاد داشته باشید که مشتریان شما دوست دارند بهترین ها را شناسای کنند. پس بهترین و با کیفیت ترین باشید.

بریم به این مطلب
9 مورد از مزایای یک فروشگاه اینترنتی و هدف از راه اندازی آن

 6-مشخص کردن مسیر سایت و هدف مشخص

باید مشخص کنید که قرار است  چه چیزی در وب سایت خود ارائه دهید، به عنوان  مثال در صفحه اول چه چیزهایی را به کار ببرید یا مثلاً قرار است اولین چیزی که در سایت شما کاربران  را به مجذوب خود کندچه چیزی خواهد بود؟ و برای اینکه یک کاربر تبدیل به مشتری شما شود چه مسیری باید طی شود؟

پس سعی کنید همه موارد  را در نظر بگیرید و سعی کنید مسیر برای کاربران معلوم  باشد، اینطور نباشد که کاربران دقیقاً موضوع سایت شما را متوجه نشوند  ، به این نکته دقت کنید  که شما تنها چند ثانیه برای جذب  کردن کاربر به سایت  خود فرصت دارید،

یعنی کاربری که به وب سایت شما می آید تنها چند ثانیه زمان می گذارد، اگر در این مدت زمان جذب سایت شما شود که ممکن است چند دقیقه ای در سایت زمان صرف کند و اگر جذب نشود سریع سایت شما را می بندد و باعث افزایش نرخ Bounce Rate در سایت شما می شود که این موضوع به هیچ وجه برای سایت شما خوب نیست.

 7-انتخاب سایت و قالب مناسب با هدف خود

بعد از اینکه مسیر وهدف  سایت خود را مشخص کردید و کاملاً نسبت به این موضوع آشنایی پیدا کردید باید سایت خود را طبق نیاز و هدفی که دارید طراحی و راه اندازی کنید، پس از درج  موضوعات غیر ضروری که مهم نیستند در صفحه اول سایت خود حتما خودداری کنید و موضوعات مهم سایت را با گرافیک و دقت و گذاشتن وقت بیشتری به نمایش بگذارید.

بریم به این مطلب
آموزش کسب و کار اینترنتی از سیر تا پیاز-قسمت دوم

دقت به این نکته ضروری است  که بازدیدکنندگان باید بتوانند با چند کلیک ساده به بخش مورد نظر خود منتقل شوند وگرنه وب سایت شما را ترک میکنند.
webforall.ir

8- تولید محتوا

بعد از سپری کردن مراحل بالا وقت آن رسیده که برای سایت خود محتوا تولید  کنید، شما  می توانید قبل از راه اندازی سایت محتوا و مقاله هایی را از قبل آماده کنید که پس از راه اندازی  سایت آنها را آپلود کنید و زمان انتشار انها را زمان بندی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که محتوا مهمترین قسمت سایت است . در امر بازاریابی به کمک موتورهای جستجو که از اهمیت بالای برخوردار است. تلاش کنید تا همواره مطالب جدید و به روز در وب سایت خود منتشر کنید.

 سخن پایانی:

اگر شما همه مراحل بالا را بخوبی انجام دهسد قادر خواهید بود که به کسب و کار خود رونق بخشید .این نکته را همواره به یاد داشته باشید که شما ممکن است در این مسیر با چالش ها و سختی های زیاد روب رو شوید که توصیه ما این است که از مسیر خود خارج نشوید و با تلاش هر چه بیشتر به مسیر خود ادامه دهید و به خود ایمان داشته باشید.

موفق و پیروز باشید.

 

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن