آموزش هاآموزش وردپرسافزونه وردپرس

نحوه تغییر آدرس ورود به بخش مدیریت وردپرس

تغییر آدرس ورود به بخش مدیریت وردپرس یکی از عواملی است که باعث افزایش امنیت سایت شما می شود. زیرا یکی از علل هک شدن سایت ها، در دسترس بودن آدرس صفحه ورود می باشد.بنابراین اگر شما آدرس ورود به سایت را تغییر دهید، می توانید مانع پنجاه درصد از راهی که هکر ها برای دسترسی به مدیریت سایت طی می کنند شوید. بنابراین اگر به دنبال افزایش امنیت وب سایت خود هستید، این مقاله را حتما مطالعه نمایید.

تغییر آدرس ورود به بخش مدیریت سایت:

برای انجام این کار، لازم است از یک افزونه با نام HC custem wp_admin URL کمک بگیرید. این افزونه که در مخزن وردپرس نیز ثبت شده است، به شما کمک می کند تا قادر به تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس شوید. این افزونه بیش از ۲ هزار نصب فعال دارد و امتیاز ۳.۳ را از کاربران کسب کرده است. برای استفاده از این افزونه ابتدا با استفاده از لینک زیر، افزونه را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس آن را نصب و فعال سازی کنید.

webforall.ir

نحوه استفاده از افزونه HC custem wp_admin URL:

پس از نصب و فعالسازی این افزونه، شما باید به تنظیمات وردپرس مراجعه کرده و وارد منوی پیوند های یکتا شوید، تا آدرس دلخواه خود را برای صفحه ورود به وردپرس در این افزونه وارد نمایید.

سپس فیلدی در انتهای صفحه پیوند های یکتا اضافه می‌شود که کافیست در این فیلم مشابه نمونه آدرس مورد نظرتان را وارد نمایید و در نهایت بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید،تا آدرس صفحه ورود به وردپرس در سایت شما به آدرس دلخواه تان که وارد کرده اید تغییر نماید.

بریم به این مطلب
دانلود رایگان افزونه WP Optimize Premium

افزونه تغییر آدرس مدیریت وردپرس

پس از اعمال تغییرات از صفحه پیشخوان وردپرس خارج شوید. اگر شما به ادرس های wp-admin و wp-login.php مرجعه نمایید، به صفحه اصلی سایت ریدایرکت خواهید شد.

حال مسئله مهمی که در اینجا مطرح است، این است که چگونه مشکل فراموشی آدرس ورود به وردپرس را رفع نماییم؟

در صورتی که آدرس صفحه ورود به وردپرس خود را تغییر داده و پس از مدتی قصد وارد شدن به سایت را دارید ولی  آدرس آن را فراموش کرده اید، کافیست تا این افزونه را به صورت دستی غیر فعال نمایید. برای غیر فعال کردن این افزونه می توانید وارد هاست خود شده بر روی گزینه فایل منیجر کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت فایل ها شوید. در نهایت هم به مسیر/public_html/wp-content/plugins/ مراجعه کرده و سپس نام پوشه افزونه‌ hc_custom_wp_admin_url را تغییر دهید.

افزونه تغییر آدرس ورود به مدیریت سایت

با این عمل  افزونه غیر فعال شده و برای وردود به بخش مدیریت، شما می توانید با مراجعه به آدرس های wp_admin و wp_ligin.php به پیشخوان وردپرس خود دسترسی داشته باشید. پس از ورود به پیشخوان وردپرس مجدداً نام اصلی پوشه افزونه را برگردانده و آدرس دلخواه خود را برای تغییر صفحه ورود به وردپرس در تنظیمات افزونه وارد نمایید.

با عضویت در کانال تلگرام قالب و افزونه وب برای همه هر روز یک قالب یا افزونه فروشی را به رایگان دانلود کنید.

عضویت در کانال تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن