آموزش هابازاریابی محتواوبلاگ

اصول تولید محتوا برای وب سایت های وردپرسی

همانطور که می دانید، مهم ترین مسئله ای که در هر وب سایتی می تواند بر روی جذب و یا دفع مخاطب تاثیرگذار باشد، محتوای آن وب سایت می باشد. پس تولید محتوا یکی از مهم ترین مسائلی هست که هر مدیر وب سایت باید برای آن یک برنامه و استراتژی مشخص داشته باشد. بنابراین چون نحوه تولید محتوا یکی از بزرگترین دغدغه های هر مدیر وب سایت می باشد، از این رو در این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی تولید محتوا صحبت کنیم.

نحوه تولید محتوا:

همانطور که می دانید، تولید محتوا دارای اصول و قواعد خاص خود می باشد. اگر شما این اصول و قواعد را رعایت کنید، می توانید یک محتوای با کیفیت تولید نمایید.

استفاده از عنوان های جذاب و مناسب:

همانطور که می دانید، استفاده از تیتر ها در نوشته باعث ایجاد انسجام در محتوای شما می گردد. بنابراین باید حتما در نوشته حود از عنوان ها و تیتر های مناسب استفاده کنید. مواردی که در این قسمت باید رعایت کنید عبارتند از:

  • استفاده از کلمات و عبارات جذابی که کاربر را ترقیب به خواندن کند
  • عدم استفاده از تیترهای خیلی کوتاه و یا خیلی طولانی
  • رعایت ترتیت عنوان ها و زیر عنوان ها
  • عدم تکرار مکرر کلمه کلیدی در عنوان و استفاده به اندازه از آن
  • و …
بریم به این مطلب
آموزش ایجاد سطح دسترسی در هاست

نحوه بیان مطالب:

یکی از مهم ترین مسائلی که در تولید محتوا به آن توجه می شود، نحوه بیان مطالب می باشد. شما باید با توجه به نوع مطلب و موضوع محتوای خود، بهترین نوع را انتخاب کنید. مثلا اگر مقاله ای در رابطه با افزایش اطلاعات عمومی تولید می کنید، مخاطبین شما بیشتر مردم عادی هستند. پس بهتر است از لحن عامیانه برای نوشتن مقالات خود استفاده کنید.تولید محتوا

توجه به تعداد کلمات :

توجه داشته باشید که در تولید محتوا ، یکی از مهم ترین مسائل توجه به طول مقالات می باشد. مثلا مقالات خیلی طولانی و یا خیلی کوتاه مناسب نمی باشند و بر اساس موضوع مقاله باید سعی در کنترل این مورد داشته باشید.

ترقیب کاربر:

نوشتن مقالاتی که عنوان های جذابی را دارند، می تواند به جذب مخاطب بسیار کمک کند. همچنین سعی در نوشتن مقالاتی داشته باشید که خیلی روشن نیاز کاربر را برطرف می کنند. علاوه بر این ها، می توانید با به چالش کشیدن ذهن کاربر و ایجاد ابهامات در فکر او، وی را ترقیب به خواندن مقاله خود نمایید. این کار معمولا با پرسش سوال هایی در مقدمه مقاله انجام می شود.

رعایت اصول نگارشی:

در این قسمت باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • پاراگراف های خیلی کوتاه و یا طولانی نداشته باشید.
  • جملاتتان بیشتر از ۱ یا نهایتا ۱ و نیم خط نباشد.
  • توجه داشته باشید که استفاده درست از ویرگول می تواند معانی جملات شما را به درستی انتقال دهد.
  • نیم فاصله ها را رعایت کنید.
  • و …
بریم به این مطلب
دانلود دایگان افزونه چاپ صورت حساب در ووکامرس

بنابراین اگر قصد تولید محتوا های منحصر به فرد و مفید را در وب سایت خود دارید، رعایت هر یک از اصول بالا برای شما ضروروی می باشد.

با عضویت در کانال تلگرام قالب و افزونه وب برای همه هر روز یک قالب یا افزونه فروشی را به رایگان دانلود کنید.

عضویت در کانال تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن