آموزش وردپرس

آموزش لینک سازی داخلی در وردپرس

inline-link-wordpress


یکی از ملاحث مهم در سئو و بهینه سازی بحث لینک سازی داخلی میباشد.لینک ها باعث ایجاد  صفحات وب بصورت زنجیره ای میشوند

تمام قسمت های سایت از برگه ها و نوشته ها گرفته تا منو ها و هدر وفوتر و همه قسمت ها بوسیله لینک بهم متصل هستندکه هدف از اینکار ایجاد دسترسی بهتر و سریعتر برای بازدیدکننده میباشد

تناقض در ساختن لینک داخلی

تناقض در هر چیزی موقی  بوجود می آید که موضوع مورد بحث با اصل موضوع در تناقض باشد. اصل مهم  در ایجاد  لینک سازی داخلی بر بوجود اوردن ارتباط با مفهوم بین صفحات سایت میباشد که امکان دسترسی را برای بازدیدکنندگان آسانتر و بهتر خواهد کرد.

موقعی که اینکار فقط به منظور ساخت لینک در محتوا و بدون هدف خاصی باشد می توان آن را تناقض حساب کرد.

ساخت لینک داخلی بصورت صحیح و درست

همانطور که ملاحضه میکنید لینک های داخلی برای برقراری  ارتباط محتوایی در مطالب گذاشته شده میشوند در واقع وقتی  که  ما می خواهیم لینک داخلی در محتوا بکار ببریم باید این موضوع را در نظر داشته بگیریم  که آیا بازدیدکننده به این لینک نیاز دارد یا خیر؟

به عنوان مثال در بحث تاثیر ساختار سایت بر سئو موضوعات  دیگری نظیر استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس، لینک شده اند. با توجه به اینکه مطلب لینک شده مفهوم مطلب را کامل میکند و به کاربر کمک می کند تا اطلاعات خود را کاملتر کند.

بریم به این مطلب
هر آنچه که باید در مورد فایل htaccess بدانید!

بنابر این می توان نتیجه را  گرفت که لینک های استفاده شده در محتوا کاملا صحیح میباشد و تاثیرات خوبی را بصورت کلی در سایت خواهد داشت که به شرح زیر هستند:

  • ساختار سایت از لحاظ دسترسی صفحات به یکدیگر کاملا بصورت اصولی و صحیح خواهد بود.
  • خزنده ها میتوانند به آسانی به همه صفحات سایت دسترسی داشته باشند.
  • بوسیله دستیابی به محتوای کامل، کمک میکند که کاربر وقت بیشتری در سایت بماند.
  • باعث بهتر شدن  UI و UX میشود و در مجموع باعث بهترشدن وضعیت سئو وبسایت خواهد شد.

جمع بندی نهایی موضوع

بسیاری تصور میکنند فقط استفاده از افزونه هایی نظیر yoast seo  که بصورت  غیر هوشمندانه عمل میکند میتوانند سایت خود را سئو کنند در حالی که این یک تصور غلط میباشد.

 

 

شما میتوانید به هر عبارت بی ربط و غیر مرتبط با موضوع خود چراغ سبز افزونه yoast seo  را روشن کنید در حالی که این افزونه نمیتواند بطور دقیق لینک سازی اصولی را برای شما بوجود بیاورد.

شما باید بصورت دستی و با توجه مه مطلبی که دارید لینک های داخلی سایت را به ببهترین شکل بوجود آورید .بهبود UI  مخصوصا در صفحات شاخص باعث میشود که کاربران به آسانی مسیر خود را انتخاب کنند و مدت زیادی در سایت شما بمانند.

بریم به این مطلب
رفع خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند در وردپرس

اگر از لینک سازی داخلی به شیوه درست استفاده نکنید کاربر خیلی زود سایت شما را ترک میکند و این کار اصلا برای سئو سایت شما خوب نیست

[kkstarratings]

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن