آموزش هاآموزش وردپرس

چگونه بهترین کلمات کلیدی در سال 2020 را بیابیم؟!

ابزار پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

امروزه همه ما کم و بیش قبول داریم که وجود عنصر کلمه کلیدی در مقاله‌مان می تواند کمک شایانی به موقعیت ما ‌کند. به همین علت هم برای هر مقاله‌ایی که آماده می سازیم به دنبال بهترین کلمه کلیدی هستیم. آیا می خواهید بهترین ابزارها را برای یافتن کلمات کلیدی در وب‌سایت وردپرسی خود داشته باشید؟ می توان گفت که به کار گرفتن کلمه کلیدی برای رشد یافتن ترافیک سایت شما یک امر حیاتی می باشد. این کار باعث می شود تا شما یک محتوای عالی را بتوانید بنویسید تا ترافیک جستجوی طبیعی در سایت شما هم افزایش پیدا کند.

چالشی که در این بین وجود دارد این می باشد که جستجو کردن کلمات کلیدی در  وردپرس  می‌تواند بسیار دشوار باشد به خصوص اگر تقریبا در زمینه‌ی سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) تازه‌کار هم باشید. حال می خواهیم در این مقاله بهترین ابزارها که برای کلمات کلیدی وجود دارند و متخصصان برای افزایش نمودن ترافیک وب‌سایت خود از آن استفاده می نمایند، با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. همچنین می توانید با کمک افزونه حرفه ای پیشنهاد کلمات کلیدی گوگل WPKeyword بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشید.

ابزار تحقیقی سئو چه نوع ابزاری است؟

ابزار تحقیقی سئو به شما این امکان را می دهد تا ایده‌های مربوط به عنوان را که مردم در موتورهای جستجویی مانند گوگل به دنبال آن‌ها می باشند، به آسانی دست یابید.
این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید ایده‌های مربوط به محتوا را که مشتریان به دنبال آن‌ها هستند را ببینید. همچنین می‌توانید برای استراتژی محتوای خود یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید تا آن عناوین را در پست‌های بلاگ و صفحات فرود خود قابل پوشش دادن بدهید.

یافتن بهترین کلمات کلیدی با بهترین ابزارها

ابزار تحقیق کلمه‌ی کلیدی به شما این کمک را می دهد تا در زمانی که رقبای شما در رتبه‌بندی بالا قرار گرفته اند، می توانید کلمات کلیدی را از حالت قفل دربیاورید. سپس می‌توانید محتوای که دارید را با توجه به آن کلمات کلیدی که هدف است را ارتقا دهید و ترافیکی که آن‌ها بدست آورده اند را بدزدید و از آن خود نمایید.
حال به کمک هم به بررسی بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی خواهیم پرداخت.

بریم به این مطلب
انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب برای صفحات وب سایت

۱- SEMrush

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

SEMrush یک پک کامل سئو در خود دارد که می تواند تمام ابزارهای مورد نیاز شما برای جستجوی کلمات کلیدی را دارا است. با استفاده از ابزار Keyword Overview هم می‌توانید یک کلمه‌ی کلیدی را تایپ نموده و یک تصویر کامل از تمام چیزهایی که نیازمند آن هستید را بدانید، دریافت نمایید. این موارد شامل این می باشند که چند نفر از مردم در مورد این کلمه‌ی کلیدی در حال جستجو هستند یا جستجو کرده‌اند، آیا محبوبیت این کلمه‌ی کلیدی میزانش در حال افزایش پیدا کردن است، یا از محبوبیت آن کم شده است (ترند) و از این قبیل موارد.

وب برای همه

باید گفت که پس از اینکه در این صفحه که باز نموده اید به سمت پایین بروید می‌توانید یک لیست دم دستی از سایر کلمات کلیدی که شبیه است و امکان دارد آن را بخواهید و استفاده نمایید مشاهده کنید. حتی یک لیست از نتایج طبیعی جستجو هم وجود دارد و به همین دلیل می‌توانید ببینید رقبای شما که از این کلمه‌ی کلیدی مورد استفاده شما استفاده می‌کنند از لحاظ رتبه‌بندی در چه جایگاهی قرار گرفته اند. خوب است بدانید شما می‌توانید تبلیغات گوگل که از این کلمه‌ی کلیدی استفاده کرده‌اند را هم مورد بررسی قرار دهید. البته بگوییم که استفاده نمودن کامل از این ابزار به مدت فقط ۳۰ روز برای‌ شما به صورت رایگان می باشد.

وب برای همه

۲- Answer ThePublic

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

از دیگر ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی که در نوع خود بهترین نیز می باشد مربوط به، Answer ThePublic است که می توان گفت کمی متفاوت‌تر از اکثر ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی در وردپرس عمل می نماید و نتیجه آن را در یک فرمت بصری زیبا به نمایش می توان دید (با این حال شما می‌توایند این موارد را در یک لیست مشاهده کنید و فایل csv را از میان نتایج دانلود نمایید).

بریم به این مطلب
نحوه تغییر آدرس ورود به بخش مدیریت وردپرس

اگر شما به تازگی کار با سئو و همچنین تحقیق کلمه‌ی کلیدی را آغاز نموده اید، این یک ابزار فوق‌العاده برای امتحان نمودن می باشد. زیرا که شما برای استفاده نمودن از آن حتی نیاز به ساختن حساب کاربری هم نخواهید داشت. تنها کافی است که کلمه‌ی کلیدی خود را پیدا کرده اید را در آن تایپ نمایید و بر آنچه بدست می‌آید نگاه کوتاهی کنید.
نتایجی که موجود است در Answer The Public بر مبنای ویژگی‌های توصیه‌های خودکار Google  و Bing می باشند. شما می‌توانید برای جستجو نمودن کلمات کلیدی در گوگل بر روی هر کدام از آن‌ها کلیک کرده و نتایج در یک تب جدید برایتان باز خواهد شد.
این کار به شما امکان می دهد تا بدانید که کدام محتوا برای این عبارات رتبه‌بندی شده است و آیا دارای featured snippet می باشد یا خیر.

۳- Ubersuggest

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

Ubersuggest یک ابزار کاملٱ رایگان از Neil Patel می باشد که حجم داده‌های جستجو و همچنین کلمات کلیدی پیشنهادی را می تواند نشان ‌دهد. این ابزار همچنین می تواند به شما بگوید که کلمه‌ی کلیدی موردنظر برای اینکه بتوانید رتبه کسب کنید، تا چه حد می تواند دشوار باشد و موارد دیگری را نیز هم می تواند نمایش ‌دهد.

علاوه بر اینکه می توانید بسیاری از پیشنهادات موجود در مورد کلمات کلیدی مرتبط را مشاهده‌ کنید، همچنین می‌توانید یک جدول از 100 نتیجه‌ی برتر گوگل را هم در رابطه با آن کلمه‌ی کلیدی نیز مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید میزان تخمینی بازدید، تعداد لینک‌های خروجی، نمره‌ی دامنه و همچنین تعداد کلی اشتراک ‌گذاری‌های اجتماعی را هم ببینید.

بریم به این مطلب
آموزش نصب ابزارک وردپرس و افزودن ابزارک در وردپرس

وبسایت

در زیر قسمتی که مربوط به محتوا و همچنین محتوای مربوط به کلمه‌ی کلیدی می باشد، لیست تخمینی بازدید ماهیانه و همچنین تعداد به اشتراک گذاری‌های موجود در فیسبوک و همچنین پینترست را هم به نمایش می گذارد.

اگر شما با حساب کاربری گوگل خود وارد Ubersuggest شوید، توانایی خواهید داشت تا کلمات کلیدی پیشنهادی بیشتر، وضعیت رتبه‌بندی روزانه و حتی پیشنهادات اختصاصی مربوط به سئو را هم مشاهده نمایید. البته تا حدی دسترسی رایگان را هم خواهید داشت که‌برای شما کفایت می‌کند.

۴- Ahrefs

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

Ahrefs هم از بهترین ابزارهایی است که برای یافتن کلمات کلیدی استفاده می شود که در رابطه با امکاناتش باید گفت که امکاناتی مشابه با SEMrush را ارائه می تواند بدهد و یک جایگزین عالی و مناسب برای جستجو نمودن کلمات کلیدی می باشد. با استفاده از Ahrefs شما می‌توانید تنها با تایپ نمودن یک کلمه‌ی کلیدی در کادر جستجو به ایده‌های مربوط به کلمه‌ی کلیدی دست پیدا کنید. پس از این، یک لیست کامل از کلمات کلیدی پیشنهادی روبه روی خود مشاهده می نمایید.

وبسایت

شما حتی می‌توانید از Ahrefs برای مشاهده‌ نمودن محتویاتی که رقبای شما براساس آن‌ها رتبه می آورند هم (اما شما رتبه نیاورده‌اید) استفاده نمایید. پس می توان گفت که شما می‌توانید کلمات کلیدی جدیدی را با توجه به آن موضوعات که هستند فراهم نمایید.
بAhrefs و SEMrush می توانند بسیاری از ابزار مفید دیگری مانند گزارش‌هایی که لینک‌های خراب را در سایت شما پیدا می‌کنند را برایتان ارائه دهند.

۵- Google Keyword Planner

بGoogle Keyword Planner حقیقتٱ به این ابزار برای استفاده‌ی تبلیغ‌کنندگانی که می‌خواهند در گوگل تبلیغات انجام بدهند طراحی شده است. با این حال باید گفت هنوز به عنوان یک ابزار مفید برای سئو به حساب می آید و همچنین رایگان است.

بریم به این مطلب
آموزش لینک سازی داخلی در وردپرس

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

برای دسترسی پیدا کردن به این ابزار احتیاج به حساب کاربری گوگل نیاز می باشد. اگر از پیش، حساب کاربری نداشته اید بایستی حتمٱ یک حساب بسازید و جزئیات مربوط به پرداخت خود را وارد نمایید، اما باید گفت که نیازی به ایجاد نمودن یک کمپین فعال و یا پرداخت کردن برای هیچ موردی وجود ندارد.
زمانی هم که از طریق حساب کاربری Google Ads خود به Keyword Planner دستیابی پیدا کردید، اجازه دارید هر کلمه‌ی کلیدی‌ای را در آن تایپ نمایید و داده‌های (داده‌های بسیار تقریبی) مربوط به اینکه هر ماه چه میزانی جستجو در مورد آن صورت می‌گیرد را به راحتی مشاهده نمایید. شما حتی ایده‌های مربوط و مرتبط به کلمات کلیدی را نیز می توانید مشاهده ‌کنید که می‌توانید آن‌ها را نیز دانلود نمایید.

نتیجه گیری

زمانی قدرت کلمات کلیدی مشخص می‌شود که بتوانیم تصمیم بگیریم که محتوای با چه هدفی تولید نماییم. در اصل باید گفت که این کلمات می تواند هدف سایت را مشخص نمایند. می توان گفت که کارسختی نمی باشد که چگونه بهترین گذینه را انتخاب کنیم. و با کمک گرفتن برخی از ابزارهای موجود که در بالا هم به آنها اشاره‌ای شد می‌توان آن‌ها را پیدا نمود. ما هم تمام سعی خود را کردیم تا بتوانیم در این مقاله بهترین ابزارها را برای یافتن کلمات کلیدی برای‌تان مفید هستند ارائه کنیم.

برای دیدن آموزش های بیشتر و دانلود انواع قالب ها و افزونه های وردپرس، به کانال تلگرامی ما بپیوندید. هر روز یه قالب و یا افزونه ی رایگان، به پاسهمراهی شما، در کانال قرار داده میشود.

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن