آموزش ووکامرس

مقایسه پیاده سازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس با شبکه های اجتماعی

create-online-shop


شاید خیلی وقت ها با خود فکر کرده باشید که چطور برای کسب و کار خود یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید .

حتما شما هم به این فکر کرده اید که راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هزینه زیادی دارد و شاید هم منصرف شدید.

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما علاوه بر مشتریان محلی که در اطراف و شهر خودتون هست میتوانید مشتریان زیادی را در سطح کشور بدست بیاورید.

ما در این آموزش قصد داریم راه اندازه فروشگاه اینترنتی باسیستم مدیریت محتوای وردپرس و ووکامرس با کمترین هزینه را به شما آموزش دهیم.

پس با سایت “وب برای همه” باشید.

مزیت های طرای و پیاده سازی فروشگاه اینترنتی با وکامرس وردپرس

طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس باعث  کم کردن هزینه‌ها برای شما خواهد شد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل تنوع زیاد در قالب و تم  وردپرس و افزونه وردپرس که دارد قادر خواهد بود  شما را در  درست کردن  هر نوع فروشگاه اینترنتی چه برای فروش محصولات فیزیکی و چه دانلودی به شما کمک کند.

پس برای اینکه با مزایای ساخت سایت با ووکامرس آشنا شوید یک لیست از این مزایا را برای شما تهیه کرده ایم.

 • کم تر بودن هزینه ها نسبت به سایر سیستم مدیریت محتوا ها: پیاده سازی وب سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس و ووکامرس که هر دو به صورت رایگان عرضه میشوند در مقایسه با سایر سیستم‌های فروشگاهی مثل پرستاشاپ هزینه کمتری دارد.
 • تنوع زیاد برای انتخاب قالب ووکامرس: سایت‌ها و فروشگاه‌های بسیار زیادی هستند  که به شکل رایگان انواع قالب ووکامرس را طبق تکنولوژی روز دنیا طراحی می‌کنند و به فروش میگذارند .
 • تنوع زیاد برای استفاده از افزونه های ووکامرس وردپرس:  سایت های زیادی هستند که قالب ها و افزونه های وردپرس را ترجمه میکنند و به رایگان در دسترس عموم قرار میدهند که میشه به بهتری شکل از انها استفاده کردو نیاز های خود را رفع کرد
 • قابلیت  گزارش‌گیری کامل از فروش محصولات:   وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید با استفاده از افزونه ها و ابزار ها موجود گزارش مفصلی از فروش محصولات خود داشته باشید و با برنامه ریزی منظم برای فروش محصولات خود مشتری های بیشتری جذب کنید.
 • اتوماتیک بدون فروش محصولات به شیوه های مختلف: با طراحی و پیاده سازی وب سایت فروشگاه اینترنتی شما نیازی به حضور فیزیکی در مکان تجاری خود را ندارید و می‌توانید به آسانی  حتی در منزل  خود فروشگاه خود را مدیریت کنید .
 • تنوع در جذب مشتری بصورت گسترده: با پیاده سازی فروشگاه اینترنتی دیگر محدود به موقعیت محلی و شهر خود نبوده و می توانید محصولات خود را در بصورت گسترده تری به مشتریان خود  عرضه کنید. حتی میتوانید در سطح جهانی فعالیت داشته باشید.
 • قابلیت تبلیغ برای محصولات به شیوه های مختلف بدون هزینه اضافی در شرایط فعلی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو و تمرکز بیشتر برروی سئو مناسب ترین راه برای تبلیغات و فروش محصولات است که با کمی وقت گذاشتن و به صورت اصولی کار کردن میتوان مشتری های زیادی از موتور های جستجو بدست اورد.
بریم به این مطلب
کوپن تخفیف و جذب مشتری بیشتر در ووکامرس!

 

طراحی و پیاده سازی فروشگاه اینترنتی بهتر است یا فروش از طریق شبکه های اجتماعی؟؟

تعداد زیادی از دارندگان  کسب و کار تا همین چند وقت قبل از برنامه هایی مثل تلگرام و اینستاگرام برای فروش محصولات به صورت اینترنتی استفاده می‌کردند.

اما بعد از محدودیت‌هایی که روی تلگرام اعمال شد  فضای کسب و کارهایی که از تلگرام برای فروش محصولات خود استفاده می‌کردند متحمل ضرر شد. قبل از این هم این اتفاق در یک بازه زمانی در رخ داده بود.

حدس و گمان برخی افراد برای ساخت فروشگاه اینترنتی این است که کارهای مدیریتی را به اشتباه به شکل بزرگ در نظر می‌گیرند که حتی مایل نیستند که برای خود به فکر طراحی سایت باشند.

اما نمیدانند که وقت گذاشتن و سرمایه گذاری بر روی شبکه های اجتماعی کاری اشتباهی میباشد. بطور مثال بعد از اتفاقات پیش آمده برای تلگرام، نه تنها فروش محصولات به شیوه ای نیمه سنتی میباشد  بلکه امکان  خرید نیز در آن طولانی می‌شود.

اما موقع استفاده از یک سایت شما  تنها کاری که انجام می دهید این است که سفارشات را مشاهده میکنید  و بعد از مهیا شدن برای مشتری ارسال می کنید.

اما در شبکه ها  اجتماعی شما باید ابتدا با مشتری سرو کله بزنید و توضیحاتی راجب محصول ارائه بدهید و مشتری را قانع کنید که از شما خرید کند باید برای هر مشتری بصورت مفصل راجب محصول خود توضبحاتی را ارائه دهید و این کار را هردفعه باید تکرار کنید.

بعد از اینکه تصمیم به خرید گرفت از راه‌هایی مثل کارت به کارت کردن و یا استفاده از صفحات پرداخت واسط از مشتری بخواهید تا رسید پرداخت را به شما اعلام کرده و در نهایت محصول را پس از تاییدیه پرداخت برای وی ارسال کنید.که این کار وقت زیادی میبرد و شاید قید فروش محصول خود را بزنید/

اما در یک فروشگاه اینترنتی کلیه این کارها به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به اینکه به یک یک مشتریان پاسخ دهید قابل پیش بینی و برطرف کردن است.

کافی است در توضیحات محصول بخشی را هم برای سوالات متداول در نظر بگیرید. سپس پاسخ تمامی سوالات متداول را به صورت آماده قرار دهید تا مشتری آنها را مطالعه کند  و با دید کامل و اطلاعات کافی راجب محصول اقدام به خرید کند.

درصورتی که سوال جدیدی مطرح شد میتوانید قسمت سالات متداول  را آپدیت کنید  و سوالات دیگری را نیز به آن اضافه کنید. فرآیند پرداخت نیز کاملا بصورت اتوماتیک میباشد  و بعد از پرداخت توسط مشتری  انجام شد نتیجه آن در سفارشات فروشگاه اینترنتی قابل مشاهده میباشد.

بریم به این مطلب
استفاده از افزونه WooCommerce Direct Checkout برای پرداخت مستقیم
به دلیل اینکه بحث فروش محصولات از طریق وب سایت و شبکه‌های اجتماعی یک مطلب  پر محتوا و غنی را می‌طلبد در این مطلب فقط  به معرفی برخی از مزایای پیاده سازی  فروشگاه اینترنتی با سایت در مقایسه با شبکه اجتماعی پرداختیم

نحوه طراحی و پیاده سازی فروشگاه ایمنترنتی با ووکامرس وردپرس

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس دو نوع فروشگاه را در بر میگیرد که عبارتند از:
 1. پیاده سازی  فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی:

با پیاده سازی و راه اندازی  فروشگاه فیزیکی قادر خواهید بود که محصولات فیزیکی خود را از طریق شرکت‌هایی نظیر پست در کمترین  زمان به مشتری برسانید.

حتی قادر خواهید بود با گسترش دادن کسب و کار خود و رونق دادن به آن در سطح وسیع تری از تحویل اکسپرس اختصاصی شرکت خود استفاده کنید تا رضایت مشتریان را بیشتر کنید.

 1. پیاده سازی  فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات دانلودی:

با پیاده سازی و راه اندازی  فروشگاه محصولات دانلودی یا مجازی هم قادر خواهید بود محصولاتی که بصورت دانلودی هستند  را در سایت خود  قرار دهید  و به تعداد نامحدود و بدون نیاز به امکانات استفاده از ارسال فیزیکی محصولات به مشتریان عرضه کنید.

این نوع محصولات می‌توانند شامل دوره‌های آموزشی، فایل‌های قالب و افزونه سایت سازها و هر نوع فایل و… باشند.

در شرایط امروزی  فروش محصولات دانلودی و مجازی هم به همان میزان محصولات فیزیکی از اهمیت بالایی برخوردار هستند . طوری که که بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به فراهم کردن قابلیتی برای ساخت فروشگاه محصولات دانلودی کرده‌اند که کاربران می‌توانند با ثبت نام در این فروشگاه‌ها و درج محصولات دانلودی خود اقدام به کسب درآمد از اینترنت بکنند.
به عنوان مثال فروشگاه‌های اینترنتی مثل ژاکت و راست چین که امکان فروش محصولات را به کاربران می‌دهند.

 

گام اول:انتخاب اسم فروشگاه(دامنه)

گام نخست جهت پیاده سازی  وب سایت فروشگاه اینترنتی با وردپرس انتخاب اسم سایت(دامنه)میباشد.

شما باید یک اسم خوب (دامنه)برای فروشگاه اینترنتی خودتون ثبت کنید. به طوری که نام این دامنه کسب و کار شما را معرفی کند و به راحتی برای دیگران قابل فهم باشد و به خاطر سپردن شود.

دامنه‌ای انتخابی را که  برای فروشگاه اینترنتی خودتون خرید میکنید باید کسب و کار شما را معرفی کند  به شکلی  باشد  که هر کسی که نام دامنه را وارد میکند و یا دامنه خودتون را بهش معرفی میکنید متوجه این مسئله بشه که شما یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کردید.

دامنه که خریداری میکنید باید بصورت ساده و قابل فهم باشد و مشتری به راحتی آن را بخاطر بسپارد.
how-to-choose-a-domainfor-maximum-seo

بریم به این مطلب
انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب برای صفحات وب سایت

گام دوم:خرید هاست برای فروشگاه خود

برای اینکه به سایت خود در فضای اینترنت دسترسی داشته باشید نیاز به یک فضا برای ذخیره اطلاعات و سایت خود دارید که باید از یکی از شرکت های میزبانی هاست تهیه کنید/ از جمله میهن وب هاست

اما شما نمیتوانید بدون اطلاعات دقیق راجب انواع هاست اقدام به تهیه هاست کنیدباید با توجه به نیاز خود هاستی را انتخاب کنید .

انواع هاست:هاست دانلود -هاست لینوکس  و….
choose-host-www.nilesite.ir

گام سوم:پیاده سازی و راه اندازی وردپرس

بعد از تهیه هاست و دامنه ,, و متصل شدن دامنه و هاست به همدیگه که بین 24 ساعت تا 72 ساعت زمان میبرد ابتدا باید وردپرس رانصب کرد.

به دوضورت وردپرس را نصب میکنند یا در دایرکت ادمین یا در سی پنل اما در کل مراحل نصب یکسان میباشند و تفاوت  این دودر نوع کنترل پنل هاست سی پنل و دایرکت ادمین هست که با محیط گرافیکی مختلفی هستند

بعد از نصب وردپرس شما باید یک قالب مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود تهیه کنید که فروشگاه ساز ووکامرس را پشتیبانی کند.

برای  انتخاب قالب خوب برای سایت فروشگاهی میتوانید  سایت های  مربوط با کسب و کار خودتون را بررسی کرده و ببینید که شما هم برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی در همین زمینه نیاز به چه امکانات و چه رابط کاربری در قالب خواهید داشت.

سپس اقدام به تهیه قالب مناسب برای فروشگاه خود کنید

گام چهارم: پیاده سازی و نصب ووکامرس در وردپرس

افزونه ووکامرس این امکان به شما میدهد تا فروشگاه خود را راه اندازی کنید.که با استفاده از ووکامرس می‌توانید امکان فروش هر نوع محصول فیزیکی و دانلودی را در وردپرس فراهم کنید.

بعد از نصب ووکامرس در وردپرس وپس از سفارشی سازی تنظیمات برای اینکه امکان پرداخت اینترنتی را در فروشگاه اینترنتی خود فراهم کنید باید اقدام به تهیه یک درگاه پرداخت بکنید.

برای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی دو راه دارید که عبارتند از:

روش ها استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی در سایت:
 1. راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم: در این نوع درگاه‌ها مستقیما با شرکت‌های پرداخت اینترنتی همچون به پرداخت ملت، درگاه بانک ملی و… قرارداد میبندید و پس از ثبت نام در سایت میزبان درگاه و ارسال مدارک مورد نیازو تایید مدارک قادر خواهید بود از امکان استفاده از درگاه پرداخت مستقیم در فروشگاه اینترنتی خود برخوردار شوید.

برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم نیاز به نماد اعتماد الکترونیک یا همان ای‌نماد(enamad) دارید.

 1. راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی غیر مستقیم(واسط): درصورتی که قادر به گرفتن نماد الکترونیکی (enamad). نشدید میتوانید از درگاه غیر مستقیم یا واسط استفاده کنید. در درگاه پرداخت واسط تنها کاری که باید انجام دهید ثبت نام در سایت و ارسال مدارک تایید هویتی است.

بعد تایید هویت قادر خواهید بود آدرس سایت خود را برای اخذ درگاه ثبت کرده و منتظر تاییدیه بمانید تا کد API درگاه مخصوص دامنه شما در اختیارتان قرار گیرد. درگاه پرداخت‌هایی مثل زرین پال و pay.ir از پرطرفدارترین درگاه‌های واسط هستند.

بریم به این مطلب
چگونه سایت مپ را را در وبمستر ثبت کنیم؟

بعد از انتخاب نوع درگاه و گرفتن درگاه برای سایت خود. میبایست افزونه درگاه پرداخت مربوط به درگاه اینترنتی ووکامرس مخصوص درگاه پرداخت مورد نظر را در ووکامرس نصب کنید.

بعد از شدن تنظیمات ووکامرس و درگاه پرداخت کافی است شروع به گذاشتن  محصولات در فروشگاه اینترنتی خودتون کنید.

امکان گزارش گیری از فروش محصولات در بازه‌های زمانی مختلف، خروجی گرفتن از گزارشات، امکان دسته بندی و برچسب گذاری روی محصولات، امکان استفاده از انواع فایل چندرسانه‌ای برای معرفی محصول و… بخشی از امکاناتی هستند که با ساخت فروشگاه در وردپرس می‌توانید از آنها استفاده کنید.
amargiri-woocommerce

گام پنجم:بهینه سازی و سئو سایت برای فروش بیشتر

بعد از طی مراحل بالا و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود  شما باید برروی سایت خود نظارت کنید و تمرکز شما بر فروش بیشتر محصولات باشد. گام اول در این راه سئو و بهینه سازی محتوای محصولات ووکامرس است.

سعی کنید توضیحات محصولات شما  به گونه ای باشد  که مشتریان ضمن اینکه اطلاعات درستی از محصول به دست می‌آورند، روی آنها تاثیر گذار بوده و ترغیب به خرید محصول از فروشگاه اینترنتی شما شوند.

برای بهینه سازی فروشگاه خود و برای افزایش فروش شما باید وقت زیادی برای سئو بگذاری تا سایت شما در نتایج جستجو در صفحه اول باشد تا بتوانید درامد خوبی کسب کنید.

چند نکته برای بهینه سازی سایت و بهتر دیده شدن در نتایج جستجو:

 1. محصول را با جزویات و مشخصات کامل در سایت خود قرار  دهید
 2. به روش های گوناگون از جمله فیلم .عکس و… برای توضیحات راجب محصول خود استفاده کنید.
 3. به مشتریان این امکان را بدهید تا بتوانند محصول را نقد و بررسی کنند..
 4. در کنار فروشگاه خود مطالبی را در رابطه با نقد و بررسی دقیق محصولات خود تهیه کنید و در نهایت در انتهای مقاله دکمه‌ای برای خرید محصول از فروشگاه خودتان قرار داده و آن را به صفحه محصول لینک کنید.
 5. حتما از مشاوران و بازایابانی برای شناسایی مشتریان خود و اینکه از چه روشی وارد سایت شما میشوند کمک بگیرید.
 6. به مشتریان خود بخاطر مناسبت های مختلف و وفاداری کدتخفیف  بدهید
 7. این امکان را فراهم کنید که مشتریان درصورتی که مثلا از مقدار x  بیشتر خرید کنند امکان ارسال رایگان برای انها وجود دارد

 

سخن پایانی:

امیدوار که این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرارگرفته باشه و با استفاده از این آموزش ها اقدام ب راه اندازی فروشگاه خود کرده باشید و درک درستی از مزایای فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود پیدا کرده باشید.

 

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن