آموزش سئو وبهینه سازیآموزش ها

انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب برای صفحات وب سایت

کلمه ی کلیدی

هنگامی که یک صفحه وب سایت را میخواهید درست کنید، ابتدا باید کلمات کلیدی برای آن در نظر گرفت، تا بتواند نظر گوگل و یا سایر موتور های جستجوگر را به سایتتان جذب کند.

با نصب افزونه کلمات کلیدی گوگل، می توانید به راحتی بهترین کلمات را برای نوشته و یا محصول خود انتخاب کنید.

انتخاب کلمات کلیدی دارای اهمیت بسیار بالایی است. یکی از موضوع های مهم، توجه به میزان قدرت وب سایت است و میتواند در جستجو گوگل بهترین رتبه را کسب کند. به طور کلی نمیتوان هر کلمه کلیدی که مد نظر است را برای صفحات هدف انتخاب کنیم.

برای تعیین کلمات کلیدی چه باید کرد؟

وقتی میخواهیم کلمات کلیدی یک صفحه را را تعیین کنیم به موارد زیر باید توجه کرد.

میزان سختی کلمات کلیدی مورد نظر، تناسب کلمات کلیدی مورد نظر با محتوای صفحه و زمینه فعالیت موضوعی سایت، توجه به میزان باز خورد مثبت کلمات کلیدی مورد نظر

مفهوم میزان سختی

میزان سختی کلمات کلیدی که به آن Keyword Difficulty میگویند. به طور کلی میتوان گفت میزان رقابت آن کلمه یا کلمات کلیدی را تعیین میکند. گوگل این موضوع را با سطح اسپم مطرح میکند. به طور کلی هر چقدر سطح رقابت بالاتر باشد قاعدتا سطح اسپم این کلمات نیز بالاتر میرود.

بریم به این مطلب
آموزش تغییر دادن ورژن PHP در سی پنل

گوگل در نتایج جستجوی خود میزان حساسیت متفاوتی به کار میگیرد. هر چقدر سطح اسپم کلمات بالاتر باشد حساسیت نیز بالاتر میرود و سختگیری نیز بیشتر میشود.

میتوان گفت که هر چقدر سطح سختی کلمات کلیدی بالا میرود، امکان کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو گوگل کمتر میشود. فقط در صورتی که سایت در وضعیت ایده آل باشد یعنی استاندارد ها و معیار های آن به هسته الگوریتم های گوگل نزدیک باشد. و نکته قابل تاملی که وجود دارد این است که رقابت برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی گوگل بر اساس سطح رقبا صورت میگیرد و نه فقط معیار های گوگل!

به طور کلی میتوان اینگونه گفت که سایت هر چقدر وضعیت بهتری در قیاس با رقبا داشته باشد، رتبه بهتری در گوگل خواهد داشت. حتی اگر وضعیت خوبی نداشته باشد.

چگونه میزان سختی کلمه کلیدی را تعیین می کنند؟

برای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی از چند ابزار اختصاصی میتوان استفاده کرد. ابزار Kevword Difficulty مجموعه Ahrefs یکی از انواع ابزار و بهترین آن است.

استفاده از این ابزار دربردارنده هزینه است و رایگان نیست. و با کمی دقت میتوان به صورت ذهنی میزان سختی کلمات کلیدی را فهمید. به عنوان مثال میزان درجه سختی کلمه سئو نسبت به آموزش سئو بالاتر است.

بریم به این مطلب
فیلم آموزشی ورود به دنیای کسب درآمد از اینترنت

ابزار Ahrefs Levword Difficulty میتواند سطح سختی کلمات کلیدی را از 0تا 100تشخیص میدهد. هر چقدر به 100 نزدیک باشد کلمات کلیدی سختتر است.

کلمه کلیدی

ابتدا باید در هنگام انتخاب کلمات کلیدی به سطح رقبا توجه داشت. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی اصلی مد نظرتان سئو است و سایت شما قدرت بالایی برای کسب رتبه در نتایج جستجو گوگل را ندارد. بهتر است روی عبارتی کار کنید که قدرت کافی را برای بدست آوردن رتبه داشته باشد.

 

هنگام انتخاب تناسب را در نظر بگیرید

اگر صفحه ای دارید که جزئی از یک موضوع کلیدی است نیازی نیست که بر روی کلمات کلیدی که به موضوع اصلی ربطی ندارد کار کنید. و به طور کلی خیلی کم پیش می آید تا موفق به کسب رتبه در نتایج گوگل شوید. به این دلیل که کاربران نمیتوانند موضوع مورد نظرشان را پیدا کنند. پس سایت را ترک میکنند. اگر ادامه دار باشد و به مرور زمان به این موضوع افزایش نرخ فرار از سایت گفته میشود. (Bounce Rate) و این موضوع به سئو سایت آسیب جدی میرساند.

به میزان بازخورد کلمه کلیدی توجه کنید

ابتدا باید به اصل باز خورد توجه داشت تا از سایتتان نیز زیاد بازدید گردد. و کلماتی را استفاده کنید که به هدف شما نزدیک باشد و آن را تامین کند.

بریم به این مطلب
چگونه قالب وردپرس را بدون ارور نصب کنیم؟

با ما در کانال تلگرامی وب برای همه همراه باشید تا آموزش های بیشتری را مشاهده کنید. همچنین دانلود قالب ها و افزونه ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن