آموزش ها

پارک دامنه روی هاست دایرکت ادمین

شما می توانید با خرید هاست، در کنار دامنه اصلی دامنه هایی با پسوند های دیگر را نیز داشته باشید. برای این کار باید از قابلیت پارک دامنه در پنل کاربری خود استفاده کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه پارک دامین در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم.

پارک دامین در دایرکت ادمین چیست؟

به نام یک دامنه که قرار است به طور غیر مستقیم مورد استفاده قرار بگیرد، پارک دامنه گفته می شود. در واقع این دامنه ها به صورت پارک شده در صف انتظار قرار می گیرند تا در مواقع دیگری از آن ها استفاده شود. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

تصور کنید یک دامنه اصلی با پسوند com دارید. اما می خواهید در کنار آن دامنه هایی دیگر با پسوند ir  یا org را نیز داشته باشید. این موضوع باعث می شود تا هرگاه کاربر یکی از این آدرس ها را جست و جو کند، مرورگر به طور خودکار اطلاعات موجود بر روی دامنه اصلی را نمایش می دهد. پس نام دامنه خود را علاوه بر پسوند اصلی، با این پسوند ها نیز خریداری می کنید.

domain pointer:

این عبارت انگلیسی همان معادل فارسی کلمه پارک کردن دامنه است. در بالا به تعریف اصلی مبحث پارک دامین پردازختیم . اما در واقع سوال اصلی این است که چرا به پارک دامنه دایرکت ادمین نیاز داریم؟

بریم به این مطلب
انتقال محصولات از EDD به ووکامرس

در پاسخ به این سوال باید گفت مه اگر شما تمایل دارید دامنه‌های دیگری را نیز در کنار دامنه اصلی خود داشته باشید، به طوری که همگی آن ها یک محتوا را نمایش دهند می توانید از پارک دامنه استفاده کنید.

برخی از مهم ترین دلایل نیاز به پارک دامنه را برای شما آورده ایم:

  • اگر شما زمان کافی برای راه اندازی وب سایت جدید را ندارید می توانید از پارک دامین استفاده کنید.
  • استفاده از روش پارک دامنه باعث می شود تا شما از پسوند های مختلف برای نمایش وب سایت خودتان با یک نام مشترک استفاده کنید. این موضوع باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود.
  • یکی دیگر از دلایل استفاده از پارک دامین این است که شما دیگر نیازی به وب سایت خود ندارید و در انتظار منقضی شدن هاست آن هستید. در صورتی که محتوای سایت‌های شما مشابه باشد می توانید تا زمانی که تاریخ انقضای آن ها فرا رسد، دامنه آن ها را پاک نمایید.

چگونگی پارک دامین در دایرکت ادمین

۱. در ابتدا وارد کنترل پنل خود شوید. اگر در زمینه احتیاج به آموزش داریم، می توانید از آموزش ورود به هاست دایرکت ادمین استفاده کنید.

۲. شما می توانید برای پارک دامین در هاست لینوکس ابتدا وارد قسمت advanced features شده و گزینه domin pointers را انتخاب نمایید.

بریم به این مطلب
دانلود دایگان افزونه چاپ صورت حساب در ووکامرس

پارک دامنه در دایرکت ادمین

۳. پس از کلیک کردن روی گزینه مورد نظر صفحه مطابق تصویر زیر را می توانید مشاهده کنید.

۴. شما می توانید از قسمت add new domin pointer، عمل پارک دامین خود را با توجه به توضیحات بعدی بر روی هاست انجام دهید.

۵. در فضای خالی رو به روی source domin، نام دامنه وب سایت خود را بدون www. وارد کنید و بر روی گزینه create as alies کلیک نمایید. سپس گزینه add را کلیک کنید. پارک دامنه در دایرکت ادمین

نکته: شما می توانید دامنه های پارک شده قبلی را نیز در قسمت پایین آن (source domain)  مشاهده کرده و حتی حذف نمایید.

یکی از مهم ترین کارهایی که وبستر ها می توانند از طریق پنل کاربری انجام دهند، پارک کردن دامنه ها روی دامنه اصلی می باشد. همانطور که در بالا هم گفته شد این روش، یکی از روش های افزایش ترافیک وب سایت است. بنابراین می توانید دامنه خود را با پسوند های مختلف خریداری کرده و با استفاده از این روش دامنه را بر روی هاست خود پارک نمایید.

با عضویت در کانال تلگرام قالب و افزونه وب برای همه هر روز یک قالب یا افزونه فروشی را به رایگان دانلود کنید.

عضویت در کانال تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن