آموزش هاابزار های سئو

بهترین ابزاری که برای تحلیل وب سایت وجود دارد!

بهترین ابزارها!

این ابزار، ابزارهایی هستند که در رابطه با تحلیل وبسایت وجود دارند. این ابزارها راهی آسان و همچنین کم ‌هزینه و حتی می توان گفت گاهی هم بدون هیچ هزینه ایی برای شناخت هر چیزی درباره وبسایت به شما ارائه می شوند. وب‌سایتی که شما دارید برای رسیدن به پتانسیل‌های خود نیازمند به استفاده نمودن از ابزارهای تحلیلی می باشد و در اصل هم باید گفت که جزیی از مهم‌ترین مواردی است که باید همیشه برای وبسایتی که دارید در نظر گرفته باشید. یکی از ضروری ترین عملکردی که برای به حداکثر رساندن پتانسیل های سایت مهم است و شما را به مقاصد و اهدافتان می رساند درک چگونگی عملکرد وب سایت می باشد که با کمک گرفتن از ابزارهای تحلیلی وب سایت آن هم به بهترین نحو خود قابل استفاده است.

چه ابزارهایی برای تحلیل وب سایت مناسب است؟

می توان گفت افرادی که در این زمینه تخصصی نداشته باشند احتمال دارد که در رابطه با داده های زیاد و جزئی در ارتباط با وب سایت دچار مشکل شوند. زمانی که یک لندینگ پیج یا صفحه فرود را می‌سازید مسائلی همچون: تولید مقاله، گنجایش شبکه‌های اجتماعی، نوار دستورسازی، گنجایش چندرسانه‌ای‌ها، و… وجود دارند. اینها موارد مورد نیازی است که باعث می شود تا وب سایت شما را در لیست فهرست‌بندی گوگل جزو سایت‌های پر بازدید نشان داده شود. تمام این مواردی که گفته شد می‌توانند بدون اینکه پی به اینکه هر کدام چه عملکردی دارند، چون که از دیگر شرکت‌ها در زمینه فعالیتی که در این راستا هستند عقب می افتد و چه کاری لازم می باشد تا به هدف خود برسد، تولید و در وب سایت منتشر شود.

باید گفت که انجام همه این موارد در عین واحد برای مدیریت نمودن وب سایت خود یک امر حیاتی و پر استرس به حساب می آید. اما ابزارهایی هم وجود دارند که این روند را می توانند راحت‌تر و آسان نمایند. در ادامه برایتان از چند مورد ابزارهای تحلیل وب سایت که در این زمینه بهترین است معرفی می کنیم.

تلاش نمودن برای درک کردن بازدیدکنندگان وب سایتی که برای شما است می‌تواند کمی ‌گیج‌کننده باشد. هر بازدید‌کننده‌ایی با استفاده نمودن از وب سایت شما باعث می شود تا مجموعه‌ای از داده‌ها را با خود بیاورد که باید آن را جمع‌آوری، ارزیابی، بررسی و گزارش کرد. اگر درست متوجه نشده اید به چه چیز باید توجه کنید احساسی همچون درست نمودن یک مکعب روبیک را به شما القا می کند.

بریم به این مطلب
آموزش افزایش منابع هاست وردپرسی در سی پنل

خوشبختانه باید گفت، ابزارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانند اطلاعات جمع‌آوری شده را همچون گزارشی ساده و همچنین با درک آسان تبدیل نماید و می تواند به شما درک و بینش بسیار زیاد و مورد نیاز از بازدیدکنندگان منحصر به فرد وب‌سایت را می‌دهد. وقتی شما دارای چنین دانشی باشید می‌توانید دریابید که چقدر وب سایت‌ شما تاثیرگذار بوده است و چه تغییراتی برای بهتر شدن آن لازم می باشد تا انجام دهید. شما با استفاده نمودن از این ابزارها خواهید توانست به درک بیشتری نسبت به ترافیک وب سایت خود برسید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

ابزار تحلیل وب سایت

بی‌شک می توان گوگل آنالیتیکس را به عنوان یکی از بهترین ابزارهای رایگان تحلیل وب سایت دانست که هر مدیر وب‌سایتی می‌تواند به راحتی برای پیگیری نمودن و تحلیل داده‌های ترافیک سایت از آن استفاده کاربردی نمود. با این ابزار شما می‌توانید در صفحه سایت خود ببینید که چه کلمه‌های کلیدی بیشترین بازدیدکننده را داشته است. و چه جنبه‌هایی از طراحی‌های که شما انجام داده اید باعث می‌شود تا سایت شما را زود ترک نمایند.

این ابزار می تواند گزارشی درباره وب‌سایت شما تولید نماید که می توان به این موارد اشاره نمود: اطلاعاتی درباره بازدیدکنندگان، منابع ترافیک، اهداف، محتوا و تجارت الکترونیک. نکته منفی که در رابطه با گوگل آنالیتیکس وجود دارد این می باشد که آپدیت شدن آن زمان‌ زیادی می برد. (نسخه بلادرنگ آن هنوز در حال آزمایش بتا است). ابزار دیگری هم وجود دارند که می تواند آپدیت‌های بلادرنگ از داده‌های شما را به راحتی ارائه ‌دهند.

با دسترسی داشتن به گوگل آنالیتیکس به بزرگترین موتور جستجو، استفاده نکردن از این ابزار برای تحلیل وب‌سایت و مزایای آن سهل ‌انگاری به حساب می‌آید. این مزیت می‌تواند پیچیده‌ترین داده‌ها را نسبتٱ ساده نماید، شما این امکان را پیدا می کنید تا میزان کلیک در تبلیغات، تب‌ها و پیج را مشاهده نمایید. این در حالی می تواند باشد که آمار لحظه‌ای بازدیدکنندگان از دامنه‌های محلی، منطقه‌ای و همچنین بین‌المللی را هم به شما ارائه می‌دهد.

بزرگ‌ترین امتیاز گوگل آنالیتیکس این می باشد که داده هایی را می توانید درک یا لازم است بدانید که فقط در گزارش جزئی‌ترین داده‌های سایت منتشر می شود.

اسپرینگ متریکس (Spring Metrics)

اسپرینگ متریکس می تواند خصوصیات ابزارهای تحلیل وب سایت را به شکلی ساده‌تر در خود باشد. لازم نمی باشد که حتمٱ متخصص داده‌کاوی باشید تا بتوانید جواب سوالات خود را در این زمینه پیدا کنید. با این ابزار شما می‌توانید از تبدیل نمودن تجزیه تحلیل‌های بلادرنگ، بهترین منابع تبدیل، بررسی‌های کلمات کلید، تحلیل صفحه فرود، گزارش‌ عملکرد ایمیلی و وضعیت ساده پوینت و کلیک در سایت را دریافت نمایید. بر خلاف گوگل آنالیتیکس، اسپرینگ متریکس مسیر بازدید کردن کاربر سایت شما را از زمانی که وارد صفحه اصلی می‌شود تا زمانی که از سایت بیرون بروید را پیگیری می‌کند.

بریم به این مطلب
انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب برای صفحات وب سایت

تمام این ویژگی‌ها را می توانید در برنامه استاندارد اسپرینگ متریکس برای 49 دلار در هر ماه قابل دسترسی است استفاده نمایید. وقتی در این برنامه ثبت نام می‌کنید، اجازه دارید تا 14 روز از امکانات آن به صورت رایگان استفاده نمایید. سادگی و راحتی این ابزار باعث شده تا بسیاری از مدیران وب‌سایت به جای استفاده نمودن از گوگل آنالیتیکس از اسپرینگ متریکس استفاده نمایند.

ووپرا (Woopra)

ابزار تحلیل وب سایت

یکی دیگر از بهترین ابزارهای تحلیل وب سایت، ووپرا می باشد که امکان پیگیری نمودن تحلیلی بلادرنگ را برای شما می تواند فراهم سازد در حالی که ابزار آپدیت گوگل آنالیتیکس ساعت‌ها طول می‌کشد. ووپرا ابزاری است که مخصوص دسکتاپ می باشد که بازخوردی از وضعیت بازیدکنندگان آنلاین مثل جایی که زندگی می‌کنند، صفحه‌ای که الان در آن هستند، جایی که در سایت شما بوده‌اند و مرورگرهای وب آن‌ها را به شما ارائه می‌دهند. این ابزار برای تجارت نمودن الکترونیکی شما به منظور ارتباط پیدا کردن با مشتری‌ها عالی می باشد. ووپرا یک برنامه به صورت رایگان ولی محدود را ارائه می‌دهد و گزینه‌های پرمیوم را هم دارد.

کلیکی (Clicky)

وبسایت

کلیکی هم یکی از ابزارهای دیگر تحلیل وب‌سایت می باشد که اگر فقط ۱ وب‌سایت و ۱ اکانت حرفه‌ای داشته باشد می تواند به فرد تا ۱ ماه سرویس رایگان دهد. از کلیکی می‌توانید تحلیل و بررسی‌های بلادرنگی مانند Spy View را استفاده کنید. این گزینه به شما این امکان را می تواند ‌دهد تا ببینید کاربران فعلی که در سایت شما هستند چه می‌کنند. استفاده نمودن از داشبورد کلیکی بسیار کار ساده‌ایی است و تمام اطلاعاتی را که می‌خواهید ببینید به طور شفاف در اختیار شما قرار می دهد. همچنین دارای ورژن موبایل هم است تا به راحتی در هرجایی که بودید بتوانید وضعیت سایت را چک نمایید.

مینت (Mint)

مینت هم یک ابزار آنالیتیکس خودمیزبان می باشد و هزینه آن برای هر وب سایت برابر است با 30 دلار. شما می‌توانید با استفاده از مینت از مزایای آمار بلادرنگ که نمی‌توانید با گوگل آنالیتیکس دریافت کنید، به راحتی بهره‌مند شوید. شما با این ابزار می‌توانید بازدیدکنندگان سایت خود را از جایی که می‌آیند و صفحاتی که می‌بینند پیگیری نمایید. Peppermill، بخشی از Mint است که به شما این امکان را می‌دهد تا هرگونه تغییر و تعدیلی لازم بود ایجاد کنید تا با افزودن گزینه‌های متنوع و همچنین رایگان استفاده از آن برای شما راحت‌تر شود.

بریم به این مطلب
آموزش تغییر دادن ورژن PHP در سی پنل

چارت بیت (Chartbeat)

چارت بیت هم یکی دیگر از بهترین ابزارهای تحلیلی وب سایت به شمار می آید. که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بیشترین استفاده را از داده‌ها با کسب اطلاعات فوری داشته باشند. آن‌ها مدام در حال زیر نظر گرفتن بازدیدکنندگان سایت شما و کارهایی که در سایت انجام می‌دهند، باشند. این ابزار به شما اطلاعاتی می‌‌دهد تا هر تغییر و تعدیلی که لازم بوده برای محتوا یا طراحی وب‌سایت خود بتوانید انجام دهید. از وقتی در این ابزار ثبت‌نام می کنید تا ۱ ماه اجازه دارید به صورت رایگان از آن استفاده کنید و پس از آن برنامه‌هایی که از 9.95 دلار در هر ماه است شروع به فروش می‌شود.

کیس متریکس (Kiss Metrics)

تحلیل وب سایت

کیس متریکس دیگر ابزارهایی است که به کاربران امکان پیگیری نمودن حرکات هر بازدیدکننده را در وب‌سایت نشان می دهد. شما می‌توانید ببینید چطور رفتار کاربران در طول زمان تغییر پیدا می‌کند، توانایی شناسایی الگوها را داشته و بیشترین ارجاع ‌دهنده‌های معمول را ببینید. این ابزار تحلیل وب‌سایت یک ” Timeline View” از فعالیت کاربران در یک فرمت دیداری با درکی آسان را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از این سرویس به مدت 30 روز به صورت رایگان استفاده کنید بعد بسته به اینکه چند رویداد پیگیری شود برنامه‌های پرداختی از 419 دلار در هر ماه شروع می کند.

یوزر تستینگ (User Testing)

یUserTesting.com یک روشی منحصر به فرد برای جمع‌آوری اطلاعات درباره کاربران سایت است. شما برای گروهی از کسانی که انتخاب می نمایید، پولی هم برای این ابزار باید پرداخت کنید تا مجموعه‌ای از کارها در سایت انجام پذیرد. کاربر و فعالیت او روی یک ویدئو ضبط می‌شود. حدود ۱ ساعت بعد می‌توانید فیدبک خود را داشته باشید. حتی در یوزر تستینگ می‌توانید افکار واقعی کاربران سایت خود را شناسایی کرده و در یک جمعیت‌ شناسی هدف‌دار بشنوید. هزینه استفاده نمودن از این ابزار برای هر کاربر انتخابی حدود ۳۹ دلار است. شما می‌توانید از ۱ تا ۱۰۰ تستر را هر کجا می توانید انتخاب نمایید.

بریم به این مطلب
5 روش رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

کریزی اِگ (Crazy Egg)

ابزار کریزی اِگ از قدرت تکنولوژی نقشه گرمایی استفاده می‌کند تا به شما تصویری دیداری از آنچه که کاربران سایت در صفحات وب انجام می‌دهند برای شما نشان دهند. این ابزار به شما نشان می‌دهد افراد در سایت، ماوس را در کجای صفحه به حرکت در می آورند و کجا کلیک می‌کنند. یک ارتباطی که بین افرادی که ماوس را جایی می‌گذارند و جایی که چشم‌هایشان را حرکت می‌دهند، وجود دارد. پس این نوع پیگیری به شما کمک می‌کند تا ببینید چه قسمت‌هایی بیشترین توجه افراد را به خود جلب می کند و بیشترین واکنش‌ها را از کاربران داشته است. این ابزار دارای یک دوره استفاده ۱ ماهه رایگان می باشد و بعد قیمت استفاده از آن بعد از این ۱ ماه از ۹ دلار در ماه برای ۱۰ نقشه گرمایی است.

ماوس فلو (Mouse flow)

ماوس فلو به شکلی، ترکیبی از یوزر تستینگ و کریزی اِگ می باشد یعنی ترکیبی از این دو نوع است. در این ابزار تحلیل وب سایت می‌توانید واکنش‌های کاربران را هم نسبت به وب‌سایت خود، همچون: هر کلیک کردن و حرکت ماوس، اسکرول و فشار دادن دکمه‌های کیبورد را فیلمبرداری کنید. همچنین می‌توانید نقشه گرمایی از دوره‌های زمانی متفاوت را هم مشاهده کنید تا بتوانید تاثیر تغییراتی را که می‌توانید در پیج خود ایجاد کنید را بتوانید مشاهده نمایید.

قیمت استفاده نمودن از این ابزار بسته به تعداد سایت‌هایی که می‌خواهید پوشش دهید و همچنین تعداد دوره‌هایی که می‌خواهید، با هم دیگر فرق می‌کند. برای یک سایت و تا ۱۰۰ دوره ضبط شده هیچ پولی لازم نیست، که پرداخت نمایید. بیشتر از این، قیمت‌ها از ۱۳ دلار برای ۱ ماه شروع می‌شود.

در این مقاله برای شما به ۱۰ مورد از بهترین ابزارهای تحلیل وب سایت پرداختیم که به کمک آن می‌توانید سایت را به طور کامل تحت نظارت و همچنین بررسی قرار داد. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از ابزارهای تحلیلی استفاده نمایید تا بتوانید راحت‌تر عملکرد سایت خود را رصد کنید تا تصمیمات درستی برای پیشرفت آن بتوانید بگیرید. در کانال تلگرامی ما عضو شوید تا از افزونه ها و قالب های ما بهره ببرید. هر روز یک افزونه یا یک قالب رایگان برای دوستانی که عضو میشوند. با آموزش های بیشتر ما همراه شوید.

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن