آموزش وردپرس

نحوه صحیح استفاده از برچسب ها در وردپرس

post-tag-on-wordpress-webforall-main-


سلام دوستان
در این آموزش قصد داریم نحوه صحیح استفاده از برچسب ها در وردپرس را به شما آموزش دهیم
از انجا که برچسب های یکی از ابزار های مهم در وردپرس میباشد  استفاده صحیح از آن باعث  بهبود و بهینه سازی سایت و همچنین باعث بهتر شدن سئو سایت خواهد شد

کاربرد برچسب ها در وردپرس

این موضوع خیلی مهم است که به چه منظوری در وردپرس از برچسب ها استفاده میکنیم ! در زیر تعدادی از  کاربردهای برچسب ها در وردپرس را به شما گفته ایم  که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد:

  • ساختن  پیوند هوشمندانه بین مطالب وبرگه های وب سایت
  • امکان دسترسی کاربر به مشاهده مطالب مرتبط
  • معرفی کردن کلمات با فعالیت  بالا در سایت به موتورهای جستجوگر
  •  راحت کار برای قالب های وردپرس برای فراخوانی محتوا در قسمت های مختلف وب سایت

نحوه استفاده نادرست از برچسب ها در وردپرس

اگرشما به  سئو سایت خود اهمیت میدهید پس حتما این مطلب را با دقت مطالعه نمایید زیرا موضوعی بسیار مهم مطرح خواهیم کرد که تاثیر زیادی در حل مشکلات ساختاری مربوط به سئو سایت خواهد داشت.

حتما باید این نکته را درنظر داشته باشید که برای هر کلمه کلیدی باید یک صفحه هدف داشته باشیم. بعنوان  مثال اگر کلمه کلیدی ما خرید دامنه  است و یک صفحه اختصاصی برای آن درست کرده ایم و قصد داریم با همان  صفحه در نتایج سرچ گوگل ظاهر شویم دیگر به تحت هیچ شرایطی  اجازه  نداریم برچسب یا نوشته  و صفحات مشابهی با این کلمه کلیدی داشته باشیم.

بریم به این مطلب
چگونه بهترین کلمات کلیدی در سال 2020 را بیابیم؟!

بلکه باید از عبارت نزدیک به آن استفاده کنیم. در بسیاری از وب سایت میبینیم  که برچسب هایی با عنوان دقیق کلمه کلیدی آن نوشته ایجاد می شود که یک اشتباه است.

در زیر به چند نمونه عنوان برای پست ها و بکارگیری درست برچسب ها برای آنها اشاره شده است:

  • عنوان: جلوگیری از هک اینستاگرام  / کلمات کلیدی: جلوگیری از هک اینستاگرام و … / برچسب های پیشنهادی: اینستاگرام ، امنیت و …
  • عنوان: فیشینگ چیست / کلمات کلیدی: فیشینگ چیست و … / برچسب های پیشنهادی: فیشینگ ، امنیت ، هک و …
  • عنوان: الگوریتم های گوگل / کلمات کلیدی: الگوریتم های گوگل، الگوریتم گوگل و … / برچسب های پیشنهادی: گوگل ، سئو و …

همچنین به شما  پیشنهاد میکنیم از کلمات کلی و کوتاه برای برچسب ها استفاده نمایید.

درست کردن پیوند صحیح بین مطالب سایت

یکی از کاربردهای اساسی برچسب ها، ایجاد پیوند هوشمندانه بین مطالب سایت میباشد. به این معنی که بوسیله  برچسب ها می توان ارتباط بین مطالب مرتبط را ایجاد کرد. این موضوع باعث می شود بازدیدکنندگان سایت به موضوعات مشابه جذب شود و بیشتر در سایت شما بمانند. این موضوع تاثیر مستقیم در سئو و تاثیر غیر مستقیم در محبوبیت و برندینگ سایت شما دارد.

امکان دسترسی ساده بازدیدکننده به مطالب مرتبط

وقتی که ساختار مطالب توسط برچسب ها با استاندارد  صحیحی پیاده سازی شوند بازدیدکننده  با استفاده از برچسب ها قادر خواهد بود به همه مطالب مرتبط با هم  بصورت یکجا دسترسی داشته باشد. در واقع اینکار به بازدیدکننده کمک خواهد کرد  تا بتواند به خواسته خود برسد. پیاده کردن درست این ساختار باعث ایجاد تاثیر مثبتی در سئو  خواهد شد.

باید مطالب با اهمیت بالا را مشخص کنیم

یکی از نکته های مهم که طراحان وب باید به آن توجه ویژه ای  داشته باشند این است که برچسب ها بیشتر برای ایجاد پیوند برای مطالب و موضوعات پرتکرار مناسب است.

بریم به این مطلب
مشخصات هاست برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

برای مثال اگر سایت شما در زمینه هک فعالیت دارد موضوعات دیگر که ارتباط موضوعی با هک دارند به هک برچسب زده شوند و هک  با صفحه ای با فعالیت بالا ظاهر شود. برای بسیاری از مطالبی که اخبار، موضوعات  زیادی در ارتباط با آن تولید می شوند  فعالیت یک معیار مهم در سئو محسوب می شود.

راحت کردن کار برای پوسته های وردپرس

تعداد زیادی از قالب ها بوسیله برچسب ها می توانند امکاناتی نظیر مطالب مشابه بواسطه برچسب ها را در بخش های مختلف نمایش دهند.

استفاده  صحیح از برچسب های وردپرس موجب خواهد شد تا بتوانیم مطالب دلخواه خود را در قالب های مختلف در مکان مورد نظر نمایش دهیم. رعایت درست  این موضوع مطمئنا از استفاده مجدد و تلف شدن وقت جلوگیری خواهد میکند.

جمع بندی موضوع

در انتها مواردی را ذکر میکنیم که حتما به آنها توجه داشته باشید:

  1. به هیج وجه کلمه یا کلمات کلیدی هدف یک مطلب را بصورت برچسب در آن مطلب اضافه نکنید.
  2. از کلماتی برای برچسب ها استفاده کنید که فعالیت بالایی به جهت تولید محتوا برای آن صورت می گیرد.
  3. از کلمات کوتاه و مناسب  برای برچسب ها که موجب تامین ارتباط درست بین مطالب سایت می شود استفاده کنید.
بریم به این مطلب
ایجاد مجدد پسورد و تغییر رمز وردپرس در لوکال هاست
[kkstarratings]

برچسب ها

محمد زندی

?مدیر سایت "وب برای همه" ,بیش از 4 سال است که در زمینه طراحی سایت و وردپرس فعالیت میکنم, عاشق بازاریابی و تولید محتوا, علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ, امیدوارم که بتوانیم در "وب برای همه" مقالات و مطالب مفیدی رو برای شما عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن