آموزش ها

9 مورد از مزایای یک فروشگاه اینترنتی و هدف از راه اندازی آن

در این مقاله قرار است به توضیح درباره “مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی” بپردازیم. اگر شما بدانید که به چه علت قرار است یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و از مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مطلع باشید، می توانید برای راه اندازی فروشگاه خود برنامه ریزی کرده و در نهایت در این مسیر موفق شوید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی موارد مهم از مزایای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بپردازیم. پس اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را دارید بهتر است ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

مزایای فروشگاه اینترنتی چیست و چرا باید آن را راه اندازی کرد؟

امروزه با گسترش علم و استفاده از تکنولوژی‌های جدید، بیشتر کسبوکارها به صورت اینترنتی و آنلاین نیز در حال فعالیت هستند. همچنین مشتریان نیز به دلیل دسترسی راحت به محصول مورد نظر، بیشتر تمایل دارند از فروشگاه های معتبر و آنلاین خرید کنند. پس یکی از مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی افزایش رونق و سود آوری بیشتر در کسب و کار شما است.

علاوه بر رونق کسب و کار، از دیگر مزایای راه اندازی فرروشگاه اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. داشتن بازار فروش وسیع و توسعه مدام:

برای درک بهتر این گزینه، بهتر است به مثالی که در ادامه برای شما آورده شده توجه کنید.فروشگاه اینترنتی

فرض کنید در بهترین منطقه شهر خود، یک فروشگاه کامل و با امکانات زیاد راه اندازی کرده اید. اما اگر هر چقدر هم در زمینه افزایش سودآوری و رونق کسبوکارتان تلاش کنید تا یک حدی جواب می‌دهد. زیرا فقط می توانید محصولات خود را به افرادی شهر خود عرضه کنید.

حال فرض کنید همان فروشگاه را به صورت آنلاین نیز راه اندازی کرده اید. در آن صورت می‌توانید محصولات خود را به افراد بیشتری که در شهر شما زندگی نمی‌کنند نیز به فروش برسانید. حتی می‌توانید فروشگاه خود را گسترش داده و ارسال محصول به کشور های دیگر هم داشته باشید.

بریم به این مطلب
معرفی ۶ مورد از بهترین صفحه ساز های وردپرس

پس قطعا یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی، آن است که می‌تواند بازار فروش وسیع تری داشته باشد. این کار باعث می شود که در نهایت باعث سود آوری بیشتر و رشد کسب و کار شما حاصل گردد.

2. نداشتن محدودیت زمانی و مکانی برای مشتری:

برای درک بهتر این مزیت، نیز بهتر است دوباره یک فروشگاه واقعی و یک فروشگاه مجازی را در نظر بگیرید:

اگر شما یک فروشگاه واقعی داشته باشید مشتری شما برای تهییه محصول ممکن است با مشکلات زیادی رو به رو باشد که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

  • ممکن است در ساعت تعطیلی مراجعه کرده و متوجه بسته بودن فروشگاه شود.
  • ممکن است برای مراجعه به فروشگاه مسافت زیادی را طی کند و پس از مراجعه متوجه اتمام موجودی محصول شود.

حال فرض کنید همان مشتری قصد خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی شما را داشته باشد. در آن صورت:

  • اولا محدودیت زمانی برای مراجعه به فروشگاه اینترنتی وجود ندارد.
  • دوما در صورت اتمام موجودی، می تواند سریع تر مطلع شود.
  • در نهایت از هزینه و زمان، برای مشتری به صرفه تر است.

با مقایسه این دو مثال، قطعا در می یابید که می توان از مزایای فروشگاه اینترنتی، علاوه فرایند راحت بودن فروش محصولات برای فروشنده،به راحتی کار برای مشتری نیز اشاره کرد.

3. فعالیت 24 ساعته فروشگاه:

همانطور که می‌دانید، خرید از فروشگاه های واقعی به زمان وابسته می‌باشد. یعنی فروشگاه ها تایم کاری دارند و در برخی ساعات شب و روز های تعطیل نمی توان به آن‌ها مراجعه کرد.فروشگاه اینترنتی

در حالی که فروشگاه های اینترنتی این محدودیت را ندارند. یعنیر شما در صورت داشتن اینترنت، می توانید در هر زمانی از شبانه روز که دوست داشتید، حتی در روز های تعطیل خرید کنید.

بریم به این مطلب
دانلود افزونه WP User Frontend Pro ارسال مطلب توسط کاربران

این کار علاوه بر راحت کردن کار مشتریان، برای صاحبان کسب و کار نیز مزیت بزرگی می باشد. زیرا در هر زمانی، حتی ساعاتی که مدیر فروشگاه حضور ندارد، فروشگاه باز می باشد و مشتریان در حال خرید هستند. یکی از مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، افزایش مداوم آمار فروش و تعداد مشتریان فروشگاه است که در نهایت باعث رونق بیشتر کسبوکارتان می‌شود.

4. فروش محصولات متنوع با هزینه کمتر:

فرض کنید قرار است یک فروشگاه واقعی گسترده با اجناس متنوع راه اندازی کنید. برای قراردادن اجناس با تنوع بالا، شما به یک فروشگاه با مساحت زیادی احتیاج دارید؛ همچنین باید افراد بیشتری را استخدام کنید تا خدمت رسانی بهتری داشته باشید. این موضوع قطعا مستلزم صرف هزینه بیشتری می باشد.

در حالی که اگر شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید، تنها لازم است یک انبار منظم داشته باشید. حتی احتیاج به استخدام افراد زیادی هم ندارید، چون لازم نیست دائما در حال شارژ موجودی و چیدمان قفسه ها باشند. پس از نظر صرف هزینه برای صاحبان کسب و کار، می‌توان به یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی اشاره کرد.

5. استفاده از روش های تبلیغاتی مناسب و بهتر:

فروشگاه اینترنتیهنگام راه اندازی فروشگاه واقعی، صاحبان کسب و کار از روش‌های زیادی برای تبلیغ کسب‌و‌کار خود استفاده می‌کنند. برخی از این روش ها عبارت اند از تهیه و پخش بروشور، تراکت در سطح شهر، استفاده از تبلیغات بنری و بیلبورد ها و … .

تمامی این موارد برای تبلیغ فروشگاه اینترنتی نیز قابل اجرا هستند و قطعا مستلزم هزینه نیز در هر دو مورد می باشند.

اما موردی که باید به آن اشاره کرد، آن است که تبلیغاتی که برای فروشگاه واقعی انجام می شود، محدودیت مکانی دارد. در حالی که نه تنها برای تبلیغ فروشگاه های اینترنتی، روش های گسترده تری وجود دارد، بلکه با صرف همان هزینه ای که برای فروشگاه واقعی انجام می شود، می توان تبلیغات بهتری در زمینه فروشگاه اینترنتی انجام داد.

بریم به این مطلب
انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب برای صفحات وب سایت

6. عدم محدودیت و راحت بودن گسترش تنوع محصولات:

زمانی که شما یک فروشگاه واقعی را راه اندازی می کنید، برای گسترش محصولات خود و افزایش تنوع قطعا محدودیت مکانی دارید. در این صورت شما مجبورید که تعدادی از محصولات موجود را حذف کنید یا یک شعبه دیگر تاسیس کنید. با این کار قطعا یا تعدادی از مشتریان را به خاطر حذف محصول از دست می دهید. همچنین ممکن است برای جذب مشتری بیشتر، مجبور شوید هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

در حالی که یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی آن است که این محدویت ها برای شما وجود ندارد و شما می توانید با وارد کردن مشخصات محصول در سایت، تعداد و نوع محصولات فروشگاه را گسترش دهید.

7. عدم نیاز به یک سیستم حسابداری ویژه:

در فروشگاه های واقعی، اصولا پس از پایان تایم کاری، حسابدار و صندوق دار باید آمار دقیق ی را به مدیر مجموعه گزارش دهند. این آمار شامل میزان فروش، تعداد موجودی محصولات، تعداد اجناس فروخته شده و … می باشد.

در حالی که در فروشگاه های اینترنتی، تمامی این موارد به صورت لحظه ای پس از خرید مشتریان در حال محاسبه می باشند. پس مدیر فروشگاه، هر زمان که لازم بود می تواند این آمار را مشاهده کند. همچنین لازم به ذکر است که حتی مدیر فروشگاه لازم نیست تا آخر تایم کاری برای دریافت گزارش منتظر بماند و می تواند گزارشات را لحظه ای مشاهده کند. پس یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی، صرفه جویی در وقت مدیر کسب و کار می باشد.

8. افزایش اعتبار فروشگاه موجود

فروشگاه اینترنتیبه طور معمول، مشتریان بیشتر تمایل دارند از فروشگاه های با اعتبار، خرید کنند. یکی از راه های کسب اعتبار در حال حاضر، داشتن وب سایت و فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه واقعی می باشد.

بریم به این مطلب
نحوه کسب درآمد در دوران قرنطینه کرونا

پس اگر تنها یک فروشگاه اینترنتی دارید، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه کنید تا در بین مخاطبین محبوب تر از رقبا باشید. همچنین اگر یک فروشگاه واقعی دارید و قصد گسترش کسب و کار خود را دارید، در اولین فرصت یک فروشگاه اینترنتی در کنار کار خود راه اندازی کنید. این کار باعث می شود تا در خدمت رسانی به مشتریان، بهتر عمل کنید.

9. نداشتن محدویت مکانی برای مدیریت فروشگاه:

هنگامی که شما یک فروشگاه آنلاین را راه اندازی می کنید، بسیاری از محدودیت ها را ندارید و کار شما راحت تر است:

  • لازم نیست تمام وقت بر روی کارمندان نظارت مستقیم داشته باشید.
  • می توانید از هر جای دنیا بر روی روند کار فروشگاه نظارت داشته باشید.
  • موجودی انبار را به صورت آنلاین چک کنید.
  • به صورت آنلاین نظرات کاربران را مطالعه کرده و حتی سوالات آنان را پاسخ دهید.
  • و …

پس راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین می تواند در افزایش سوددهی کسب و کار شما بسیار موثر باشد. حتی اگر یک فروشگاه واقعی دارید، می توانید با استفاده از مزایای فروشگاه اینترنتی، رونق بیشتری به کار خود ببخشید. اگر قصد راه اندازی و استفاده از افزونه ووکامرس را دارید، می توانید از آموزش های موجود در وب سایت ما استفاده کنید. مقالاتی که می توانید در این زمینه مطالعه کنید:

با عضویت در کانال تلگرام قالب و افزونه وب برای همه هر روز یک قالب یا افزونه فروشی را به رایگان دانلود کنید.

عضویت در کانال تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن